احمدی لاشکی:برگزاری آزمون مشکل منابع انسانی در آموزش و پرورش را برطرف نمی‌کند/ ۵۰۰ هزار معلم تا ۱۴۰۰ بازنشسته می‌شوند

تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰۰ هزار معلم بازنشسته می‌شوند،اعتقاد دارد برگزاری آزمون‌های متعدد استخدامی مشکل تامین منابع انسانی آموزش و پرورش را برطرف نمی‌کند.

قاصدک:قاسم احمدی لاشکی در خصوص برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش به منظور تامین نیروی انسانی لازم در سال ۹۶،گفت:برگزاری آزمون‌های متعدد مشکلی را برای تامین منابع انسانی برطرف نمی‌کند.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدنه تعلیم و تربیت در حوزه تامین نیروی انسانی در وضعیت خوبی قرار ندارد،اظهارکرد:برای مثال سال گذشته ۴۰ هزار معلم بازنشسته شدند و در سال جاری نیز ۶۰ هزار نفر دیگر از بدنه آموزش و پرورش جدا می‌شوند از این رو برگزاری صرف آزمون نمی‌تواند مشکلی را برای وزارتخانه مذکور حل کند؛این مهم در حالیست که سال گذشته آزمون مشابهی برگزار شد و بعد از گذشت زمان بسیار زیادی اخیرا پذیرفته‌شدگان تعیین تکلیف شدند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار موجود تا سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰۰ هزار معلم بازنشسته می‌شوند،ادامه داد:خروج میزان قابل توجهی از معلمان در حالی رقم خواهد خورد که تعداد منابع انسانی آموزش و پرورش حدود ۹۲۸ هزار نفر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه باید نگاه ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان و تربیت نیرو از طریق این دانشگاه شود،افزود:با توجه به شرایط موجود باید از مسئولان پرسید که آیا برای جبران این تعداد خروجی از آموزش و پرورش نیروی انسانی آماده شده یا اینکه در آینده کلاس‌های درس با تعداد دانش آموزان بیشتری برگزار خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه ضرورت دارد دولت کمیته‌ای را برای ساماندهی نیروی انسانی در وزارتخانه مذکور تشکیل دهد،خاطرنشان کرد:در صورتی که به این موضوع توجه نشود می‌توان اذعان کرد که بحران منابع انسانی پیش خواهد آمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *