مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نور: رسالت خانواده بزرگ جهاد کشاورزی، تامین غذای سالم و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه است.

تاریخ انتشار : 26 خرداد , 1398

بمناسبت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد؛

نشست خبری بابایی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نور با خبرنگاران و اصحاب رسانه

رحمت اله بابایی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نور: رسالت خانواده بزرگ جهاد کشاورزی، تامین غذای سالم و ایجاد  اشتغال پایدار برای جامعه است.

قاصدک:نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نور، امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ در اداره جهاد کشاورزی نور برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور در این نشست خبری ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی گفت: رسالت خانواده بزرگ جهاد کشاورزی، تامین غذای سالم و ایجاد  اشتغال پایدار برای جامعه است و تمام همت ما در تحقق بخشیدن به این اصول است.

رحمت اله بابایی در ادامه بیان کرد:امروز شهرستان نور در در حوزه های مختلف کشاورزی اعم از تولید جوجه یک روزه،گوشت سفید و گوشت قرمز در رتبه های نخست استان است. بهترین عسل کشور در روستای زیبای ناحیه بخش بلده ما تولید می شود.

بابایی با اشاره به میزان زمین زیر کشت شهرستان تصریح کرد:بالغ بر ۹ هزار هکتار اراضی شالیزاری و همچنین ۲۵۰۰ هکتار در حوزه باغی در شهرستان وجود دارد.در سالهای اخیر با توجه به کمبود آب و اهمیت استفاده بهینه از آب، بحث آبیاری قطره ای را با جدیت پیگیری می کنیم. همچنین ۲۰۰۰ تن کود شیمیایی برای برطرف کردن نیاز کشاورزان توزیع شده است.در سال ۹۷ مقدار ۲/۵ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۶ درصد به کشاورزان داده شد.

مدیر جهاد کشاورزی نور در مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیز گفت: متاسفانه سالهاست که با این پدیده مواجه هستیم اراضی کشاورزی که بسیار با اهمیت است و از نیاکان ما به ارث رسیده است به بهانه ساخت ویلا تغییر کاربری داده می شود، البته همت ما و دستگاه های نظارتی و قضایی در برخورد با این ساخت و سازهای غیرمجاز است و فقط در همین چندماهه سال ۹۸ گفتنیست ۴۵ بنای غیرمجاز قلع و قمع شد و این روند در جهت حفظ اراضی کشاورزی ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است در پایان این نشست خبری، از خبرنگاران شهرستان نور تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *