حجت ااسلام حیدری: ۵۲۷ مورد موقوفه در شهرستان نور وجود دارد

تاریخ انتشار : ۷ آبان ۱۳۹۸

بمناسبت دهه وقف نشست خبری حجت الاسلام حیدری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد.

قاصدک: حجت الاسلام عیسی توپاحیدری در این نشست گفت: بهترن صدقه جاریه وقف است موضوع مهم در این زمینه همگام بودن وقف با زمان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور در ادامه افزود: وجود مبارک ۱۲۱ امامزاده در شهرستان نور که از این تعداد ۵۱ امامزاده در بخش مرکزی و چمستان و ۷۰ امامزاده در بخش بلده وجود دارد که باید جهت تامین امنیت این امامزادگان از نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کنم.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به تعداد موقوفات شهرستان تصریح کرد: ۵۰۳ مورد موقوفات متصرفی و ۲۴ مورد غیرمتصرفی در شهرستان داریم در سال جاری نیز ۵ وقف جدید در شهرستان نور ثبت شده است.

وی با اشاره به برنامه های دهه وقف گفت:نشست های صنفی،فضاسازی مناسب شهر،برگزاری مراسم غبارروبی گلزارشهدا، نواختن زنگ وقف، دیدار با خانواده های معظم شهدا،فرماندار و امام جمعه از دیگر برنامه های این دهه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور در پایان با اشاره به نقش مهم خبرنگاران گفت: خبرنگاران تنها قشری هستند که می توانند موقوفات را بهتر و بیشتر معرفی کنند با توجه به گردشگری بودن شهرستان می توان با آماده کردن زیرساخت و تبلیغات یک پایلوت قوی برای نور ایجاد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *