طرح هادی روستای کچلده بخش چمستان شهرستان نور افتتاح شد

تاریخ انتشار : 9 آبان , 1398

طرح هادی روستای کچلده بخش چمستان نور با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران،نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی،فرماندار شهرستان نور،بخشدار چمستان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

قاصدک: مهدی رازجویان در افتتاحیه طرح هادی روستای کچلده از بخش چمستان،اظهار کرد:اجرای طرح هادی در روستاها در گام نخست همت و اقدامات اولیه روستاییان را می‌طلبد و درگام‌های بعدی در راستای آن پیگیری نماینده،فرماندار،بخشدار و دهیار که با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌دهند باعث می‌شود تا طرح هادی در روستا انجام شود که این همدلی و همراهی پله‌های ترقی شهرستان را بالا خواهد برد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران خاطر نشان کرد:براساس ارزیابی‌های مختلفی که در بین فرماندارن صورت گرفت،فرماندار شهرستان نور توانست رتبه نخست را کسب کند و همچنین کسب رتبه نخست این شهرستان در ساماندهی سواحل و دیگر موارد عمرانی نشان از جدیت و پیگیری مجدانه فرماندار این شهرستان است.

علی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تفکرمدیریت جهادی،انجام کار،تلاش بی منت و خدمتگزاری به  مردم است،اظهار کرد:اجرای طرح هادی در همه روستاها کار بی‌نظیری است که اقدامات مختلفی چون تعریض،تعمیر دیوار مالک،جابجایی تیرهای برق و تلفن و آب و آماده سازی جدول و کانیو و پس از آن آسفالت انجام می‌شود.

علی شادمان فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه بخش چمستان دارای ۹۰ روستا است،اظهار کرد: اجرای ۴۳ طرح هادی در طول یک و نیم سال کار بسیار بی‌نظیری که تاریخ نور چنین موج عظیم کار عمرانی را به خود ندیده است و تغییرات چشمگیر ومتفاوت روستا به نحوی است که با وارد شدن هر گردشگر و مسافری به این روستاها او را در موقعیت شهری قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد:چند باند شدن محورآلشرود تا چمستان در این مدت کوتاه که مردم این منطقه تنها انتظار تعریض محور را داشتند بسیار خوشایند است که به زودی از خط مرز آمل به سمت چمستان نور پردازی آن شروع می‌شود.

حسین هزار جریبی بخشدار چمستان گفت:محورآلشرود به چمستان که متاسفانه افراد زیادی در این محورجان خود را ازدست دادند،بیشترین دغدغه مردم بود که باند شمالی این محور به اتمام رسید و اکنون محور جنوبی با سرعت در حال انجام است.

وی تصریح کرد:حدود ۴۰ طرح هادی با تدابیر و برخوردهای به موقع دهیاران در پیش برد عملیات عمرانی در حال اجرا است.

بخشدار چمستان با اشاره به روکش آسفالت محور واز و لاویج،خاطرنشان کرد:مردم واهالی روستاهای وازتنگه و واز سفلی و علیا و دهستان لاویج ازنعمت گازبهره مند شدند.

هزارجریبی با بیان اینکه در حوزه های کشاورزی،برق،بهداشت و غیره اقدامات بسیاری صورت گرفته است،افزود:هماهنگی و همدلی نماینده مجلس،فرماندار،اهالی،دهیاران و شورای روستاهای بخش چمستان باعث شد تا گام‌های مثبتی در این بخش برداشته شود.

رضا کاظمی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نور با اشاره به رشد چشمگیر اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان نور اظهار کرد: ۴۳ روستا از سال ۹۶ تاکنون با توجه به جمعیت و وسعت شهرستان آسفالت آن به صورت مشارکتی شروع شده که همت اعضای شورا و اهالی روستا در همکاری این طرح طی سال های اخیر بی‌نظیر بوده است.

وی تصریح کرد: ۲۳ هزار کیلومتر،حدود ۱۶۷ هزار متر مربع آسفالت با حدود ۲۷ هزار تن آسفالت واعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان طی این دوسال جهت اجرای طرح هادی روستا صورت گرفت که معادل این اعتبارهم از سوی دهیاران و مسئولین محلی هزینه شد که البته با توجه به مشارکتی که اهالی در آزادسازی و هزینه های هنگفت این رقم به بیش از ۴۰ میلیارد تومان در ۴۳ روستا می‌رسد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نور خاطر نشان کرد:اجرای طرح هادی مشارکتی خیابان اصلی روستای کچلده با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به طول ۱۱۰۰ متر با عرض اجرای طرح ۹.۵  متر در دو فاز اجرا شده است.

کاظمی افزود:فاز اول اجرای ابنیه فنی و زیرسازی توسط دهیاری با هزینه ای بیش از ۵۵۰ میلیون تومان که شامل اجرای جدول کانیو و تک جدول به طول ۲۲۰۰ متر و اجرای عملیات زیرسازی به مساحت ۱۰۵۰۰ متر مربع صورت گرفته است.

وی یادآور شد:فاز دوم این طرح توسط بنیاد مسکن در قالب قیرمشارکتی با هزینه ای بیش از۶۵۰ میلیون تومان و ۱۶۰۰ تن آسفالت انجام شد.

رحمت رجبی دهیار روستای کچلده گفت: خداوند را شاکریم که امروز شاهد افتتاح پروژه ای مهم و زیرساختی روستاست هستیم و در این بین جا دارد از حمایت های نماینده محترم،بخشدار محترم چمستان و همراهی و همکاری اعضای محترم شورای اسلامی روستا آقایان اصغر عباسی رئیس شورا،مهدی اصغرپور نائب رئیس شورا و نعمت نبی پور منشی کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.

رجبی در ادامه افزود: مساحت روستای کچلده 100 هکتار است.در این روستا 100 خانوار بومی و 800 خانوار غیربومی و فصلی زندگی می کنند که جمعیت ثابت آن بر اساس آخرین سرشماری 306 نفر است.

دهیار روستای کچلده با اشاره به عملکرد دو ساله عنوان کرد:در سال 97 آسفالت 1700 متر از معابر داخل روستا به مبلغ 200 میلیون تومان توسط دهیاری انجام شده است. ساماندهی سطل های زباله،نامگذاری خیابان ها و کوچه ها، لایروبی انهار و … از دیگر اقداماتی بود که توانستیم با همراهی مردم شریف و خونگرم روستا انجام دهیم.در اجرای طرح هادی نیز اجرای جدول،کانیو و زیرسازی 1100 مترطول مسیر به مبلغ 550 میلیون تومان توسط دهیاری داده شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *