شهردار رویان: اگر امروز در بین مردم فهیم رویان رضایتمندی وجود دارد محصول تعامل مشترک شهرداری و شورای شهر است.

تاریخ انتشار : 3 تیر , 1399

اولین نشست خبری مهندس حسین زاده شهردار رویان و مهندس بابایی رئیس شورای شهر رویان در سال ۹۹ با حبرنگاران در محل شهرداری رویان برگزار شد.

اختصاصی قاصدک: جعفر حسین زاده در این نشست گفت: از زمان انتخاب بنده به عنوان شهردار رویان که با نظر اعضای محترم شورای شهر رویان صورت گرفت شش ماه می گذرد و امروز می توانم گزارش عملکرد شش ماهه خود را عنوان کنم.بعد از اینکه بعنوان شهردار رویان منصوب شدم با مشورت عزیزان برنامه ریزی کردیم تا همزمان که کارهای عمرانی را در شهر به پیش می بریم در حوزه های دیگر هم فعال باشیم.

شهردار رویان افزود: البته همه ما می دانیم کارهای عمرانی در شهرداری ها غلبه دارد ولی از همکاران خواستیم آسیب شناسی کنند و اولویت ها را برای ما مشخص کنند که ماحصل صحبت ها اتمام پروژه های نیمه تمام بود به غیر از دو مورد که مجبور بودیم پروژه جدید تعریف و اجرایی کنیم. اولویت های دیگر را هم در نظر گرفتیم سعی کردیم در حوزه فرهنگ هم کار کنیم و به اعضای شورای شهر پیشنهاد دادیم که بر اساس یک برنامه ریزی از مفاخر شهر در حوزه های مختلف تجلیل کنیم. البته در آستانه اجرای اولین برنامه با همکاری مجموعه های شهری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بودیم که موضوع کرونا پیش آمد که عملا برنامه ریزی ها به هم خورد.

حسین زاده ادامه داد: یکی از اولویت های ما کارهای فرهنگی است با افتخار هر آنچه در توانمان هست برای رشد فرهنگ شهر و منطقه خود کوتاهی نخواهیم کرد.در همین راستا ماه گذشته با آقای فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نشستی داشتیم و در آن جلسه مطرح شد که ما در ایام کرونا بزرگانی چون حاج کامران قائمی در حوزه ورزش، استاد غضنفر بالی لاشک در حوزه هنر و موسیقی ، مرحوم حاج مهدی شاه حسینی جانباز خالص و مظلوم شهر و دیگر عزیزان را ازدست دادیم، به عنوان آغاز این مجموعه برنامه خوب از استاد علی دیوسالار یکی از مفاخر موسیقی محلی غرب مازندران تجلیل کنیم که شاهد بودید با همکاری اعضای شورای شهر رویان و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان، کانال ها و اصحاب رسانه و همه اصحاب فرهنگ و هنر و موسیقی شهرستان یک برنامه خوب و منسجم و درخور شان این عزیز برگزار کردیم.

سکاندار شهرداری رویان با اشاره به اقدامات در حوزه مبارزه با ویروس کرونا تصریح کرد: از اوایل اسفند که موضوع کرونا پیش آمد و به یک بیماری جهانی فراگیر کرد همه مردم را غافلگیر کرد و ما هم تمام انرژی خود را معطوف به مبارزه با ویروس کرونا کردیم. در ابتدا تیم های مدیریت بحران وارد شدند ما بحث ضدعفونی شهر را تقریبا در ۶۰ تا ۷۰ مرحله با تلاش شبانه روزی همکاران بعا تا ۲ تا ۳ شب انجام دادیم. هدفمندانه و بدون وقفه کار کردیم تمرکز ما روی پمپ بنزین ها، پمپ گازها، بانکها، ایستگاه های تاکسی و اماکن پرتردد بود. با مجوز شورای شهر ۲۰۰ میلیون از اجاره های مغازه ها را از جمله غرفه های بازار آستارا و پارک جنگلی گذشت کردیم حتی سایر چک ها را امحال کردیم تا  شهرداری و شورای شهر رویان حسن نیت خود را بدون هیچ منتی نسبت به کاسبان نشان دهد.در حوزه کرونا با کمک خیرین حدود ۸۰۰۰ دستکش و ۳۰۰۰ ظرف مایع ضدعفونی کننده دست و ۵۰۰۰ بسته مواد ضدعفونی کننده تهیه و تولید و در بین مردم توزیع کردیم لذا از خیرین محترم تشکر میکنم از نیروهای جهادی تقدیر می کنم که در ۵ تا ۶ مرحله خالصانه در کنار نیروهای ما در موضوع ضدعفونی کمک کردند و همچنین از همه همکاران خودم در شهرداری و حمایت های اعضای محترم شورای شهر تشکر می کنم.

مهندس حسین زاده با اشاره به فعالیت های عمرانی در رویان اذعان داشت: یکی از معظلاتی که به مطالبه مردمی تبدیل شده بود آبگرفتگی شدید در طبیعت دو ، سه و چهار شهر بود که شاید مردم بیش از ۵ سال درگیر این موضوع بودند ۳۰۰ متر کانال کشی با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان انجام و به اتمام رسید و مشکل مردم حل شد. موضوع دیگر کانال هدایت آبهای سطحی خیابان شهدا بود به طول ۲۰۰ متر که آبهای جاری سمت کمربندی به سمت خیابان شهدا سرازیر میشد که این هم با حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه ساماندهی شد. ۶۰۰ متر زمین بازی پارک آزادگان استانداردسازی شد تا یک فضای کاملا ایمن برای بازی کودکان شهرمان آماده گردد. همچنین پیاده روسازی و پیاده گاه سلامت در پارک ایجاد کردیم یک رینگی به عرض ۲ متر و طول تقریبی ۴۰۰ متر که یک محیط کاملا امن برای پیاده روی بخصوص بانوان فراهم کردیم که قابل بهره برداری و استفاده است. با تفاهم با شورای شهر در حال تهیه زمین اسکیت در پارک آزادگان هستیم.

جعفر حسین زاده افزود: توجه به اقتصاد شهر را در دستور کار خود داریم با مجوز شورای شهر با ۳۰۰ میلیون تومان، ۲۰ غرفه در بازار روسهای شهر برای تعدادی از همشهریانی که دستفروشی می کردند ایجاد کردیم و طی یک فرایند قانونی به مزایده گذاشتیم تا هم دستفروشان ساماندهی شوند و هم ۴۰ فرصت شغلی و پایدار ایجاد شود. پروژه نورپردازی و روشنایی و پیاده روسازی سبزه رودغربی را با هزینه تقریبا ۲۰۰ میلیون تومانی تکمیل کردیم تا همشهریان بتوانند درساعات مختلف از این فضا استفاده کنند.

شهردار رویان با اشاره به فرصت های بی نظیر گردشگری شهر گفت: در حوزه گردشگری مجوز ۳ اسکله تفریحی صادر شد که طی تفاهمی با دانشگاه مازیار بعد از اتمام طرح، به شورای شهر ارسال می شود. فرصت های سرمایه گذاری در پارک رویان وجود دارد. یک جنگل کاری خوبی اجرا کردیم و این پارک را ساماندهی کردیم.امکانات خدماتی پارک را رو به راه کردیم. در حوزه گردشگری دریا هم طرح سالمسازی دریای ما هم برای بانوان و آقایان آماده و قابل بهره برداری است.

حسین زاده در پایان گفت: اعضای محترم شورای شهر در تمام حوزه ها همراه با شهرداری هستند اختیار کامل دادند البته نظر مشورتی، نظارت و تذکر به موقع هم وجود دارد نظرات شورای شهر هم قطعا موردنظر قرار گرفته و اگر امروز در بین مردم فهیم شهر رویان رضایتمندی وجود دارد محصول تعامل مشترک شهرداری و شورای شهر رویان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *