رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور: اثرپذیری دانشگاه و جامعه دوسویه است/ برای کمک به توسعه و رونق صنعت، آمادگی داریم

تاریخ انتشار : 20 مرداد , 1399

دکتر محمد احمدی در نشست خبری که بمناسبت هفته گرامیداشت خبرنگار و با حضور هیات رئیس دانشگاه و خبرنگاران در سالن همایش دانشگاه آزاد واحد نور برگزار شد بر تلاش این واحد دانشگاهی برای جهش تولید و رونق اقتصادی تاکید کرد.

قاصدک؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نور در این نشست خبری ضمن تبریک هفته خبرنگاران به خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نور گفت: هفته خبرنگار فرصت مغتنمی است تا از تلاش های یکساله خبرنگاران تقدیر و تشکر کنیم، تعامل خوب خبرنگاران با دانشگاه می تواند بسیاری از مشکلات موجود را رفع می کند. برای مقابله با بسیاری از مشکلات باید بسترسازی و برنامه ریزی خوب و مدونی صورت گیرد که یکی از این بسترسازی ها تعامل سازنده خبرنگاران با دانشگاه است.

دکتر احمدی در ادامه با اشاره به ارتباط دانشگاه و جامعه تصریح کرد: دانشگاه جامعه را می سازد و جامعه دانشگاه را می سازد یعنی دو مقوله کاملا وابسته به هم هستند که با هم در تعامل هستند و در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی نور به عنوان یکی از بهترین واحدهای استان، تلاش می کند تاثیر مثبت بر جامعه داشته باشد.

احمدی در پاسخ به سوال مدیر مسئول پایگاه خبری قاصدک در خصوص برنامه های دانشگاه برای حرکت در مسیر مهارت آموزی به دانشجویان و تعامل با واحدهای تولیدی و صنعتی جهت آموزش نیروی کار مورد نیاز گفت: سیاست کلی دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای اخیر بر افزایش میزان آموزش مهارتهای عملی و تامین نیروی کار ماهر است و بصورت پایلوت برنامه های شاخص در برخی واحدها آغاز شده و در صورت موفق بودن و رفع نواقص بصورت گسترده در دیگر واحدها اجرایی خواهد شد. اعتقاد ما هم این است که به دانشجویان علاقه مند آموزش های عملی و مهارتی ارائه کنیم تا در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشند. ما حتی در مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد بازدید از مراکز تولیدی را در برنامه داریم البته در شرایط کنونی کرونا این بازدیدها خیلی کمتر شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در دیدارهایی که با مدیران واحدهای تولیدی شهرک صنعتی چمستان و دیگر مراکز تولیدی داشتیم این موضوع را عنوان کردیم که نیازمندی های خود را به ما اعلام کنند تا ما نیروهای موردنیاز و ماهر را طی آموزش های برنامه ریزی شده آماده کنیم. ما در دانشگاه نیز بر این رویه حرکت می کنیم و در تولیدی لامپ های ال ای دی و حتی گل و گیاه توانستیم تولید انبوه و درآمدزایی کنیم. حتی به همت یکی از مهندسان پرتلاش این واحد برنامه ای طراحی شده که در حوزه گردشگری و خدمات بسیار کمک کند و انشالله با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و مخابرات عملیاتی می شود.

 

گفتنیست در این نشست خبری با اهداء لوح سپاس از خبرنگاران شهرستان نور تجلیل شد‌ و بعد از نشست خبری با حضور در مزار دو شهید گمنام این واحد دانشگاهی با قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *