احمد بشیری رئیس شورای تنه رز: طرح هادی خیابان اصلی روستای تنه رز با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح شد/ شورای روستا برای تعویض لوله‌های فرسوده آمادگی همکاری با اداره آب و فاضلاب را دارد.

تاریخ انتشار : 6 شهریور , 1399

در دومین روز هفته دولت با حضور مسئولان شهرستانی، طرح هادی مشارکتی خیابان اصلی روستای تنه رز با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

رئیس شورای اسلامی روستای تنه رز با اشاره به افتتاح پروژه طرح هادی این روستا بیان کرد: اجرای این پروژه به صورت مشارکتی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شورای اسلامی روستای تته رز با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان بطول ۷۵۰ متر با عرض اجرایی ۹ متر به بهره برداری رسید.

احمد بشیری یادآور شد: عملیات اجرایی در فاز اول، اجرای آبینه فنی و زیرسازی معبر توسط شورای اسلامی با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان، اجرای جدول کاتیو بطول ۱۵۰۰ متر و اجرای عملیات زیرسازی بطول ۶۷۵۰ متر مربع است.

بشیری اظهارکرد: در فاز دوم اجرای آسفالت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب قیر مشارکتی با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در قالب ریالی سال ۹۸ شامل اجرای عملیات آسفالت با تناژ بالغ بر ۴۷۰ تن است.

این مسئول با بیان اینکه از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان می‌خواهیم با ما همکاری کند تا بتوانیم هرچه سریع تر فاز دوم طرح هادی این روستا را به اتمام برسانیم، افزود: این روستا کوچکترین روستا در منطقه نور است ولی زیبایی‌های بکر و طبیعت خدادادی این روستا زبانزد است.

رئیس شورای اسلامی روستای تنه رز اظهارکرد: مساحت روستای تنه رز ۵۴ هکتار است که قسمتی از آن شالیزاری و باغ مرکبات و مابقی هم محل سکونت اهالی روستا است. این روستا حدود ۲۷ خانوار بومی، ۵۰ خانوار شناور و ۱۰ خانوار مهاجر ساکن روستا دارد.

وی با بیان اینکه شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی است افزود: یکی از مشکلات روستا محل عبور گردشگران به جنگل است که با سرعت زیاد از محل عبور می‌کنند و این سبب آزار واذیت مردم روستا می‌شود.

رئیس شورای اسلامی روستای تنه‌رز آبیاری زمین‌های کشاورزی از بالادست را یکی دیگر از معضلات نام برد و افزود: یکی از مهمترین مشکلات روستا آب شرب و فرسوده شدن لوله‌های آب است که در دوره قبلی شورا قسمتی‌هایی از لوله کشی با کمک اداره آب و فاضلاب روستایی تعویض شده است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم تعویض ۵۰۰ متر لوله‌های فرسوده این روستا خاطرنشان کرد: شورای روستا آمادگی همکاری با اداره آب و فاضلاب برای تعویض لوله‌های فرسوده را دارد.

بشیری تصریح کرد: ذخیره آب منبع برای چهار روستا که با جمعیت۳۰ سال پیش نصب شده در حال حاضر با افزایش جمعیت به ویژه در ایام تعطیلات کفایت نمی‌کند.

مجید بشیری دیگر عضو شورای تنه رز با قدردانی از زحمات مسئولان بخش چمستان و شهرستان نور که در این شرایط کرونا در کارها همراه بودند و حمایت کردند به ویژه مهندس هزارجریبی بخشدار چمستان که در یک روز دوبار برای سرکشی به این روستا آمدند همچنین برق و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور کمال تشکر را داریم.

گفتنی است  احمد بشیری، مجید بشیری و مختار کنعانی از اعضای شورای اسلامی روستای تنه رز می باشند که مشغول خدمت به مردم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *