دهیار جوان و پر تلاش روستای نسن: چهار پروژه با اعتبار بیش از یک و نیم میلیارد تومان در روستای نسن افتتاح شد

تاریخ انتشار : 9 شهریور , 1399

در هفته دولت با حضور فرماندار شهرستان نور، بخشدار بلده و دیگر مسئولان شهرستانی و محلی چند پروژه با اعتبار بیش از یک و نیم میلیارد تومان در روستای نسن بخش بلده افتتاح و بهره‌برداری شد.

دهیار جوان و پر تلاش روستای نسن در حاشیه مراسم افتتاح در جمع خبرنگاران با اشاره به همت بالای شورای اسلامی و همراهی بی دریغ اهالی برای پیشرفت و آبادانی روستا، اظهار کرد: بالاخره پس از چهل سال ۵۰۰ متر از مسیر داخل روستا با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری و کمک بنیاد مسکن آسفالت شد و اهالی از آن بهره مند شدند.

محمد رحمانی از اجرای دیوار حفاظتی به طول ۲۰۰ متر در حاشیه رودخانه و مسیر آسفالت شده برای جلوگیری از فرسایش خاک و خسارت به آسفالت خبر داد و افزود: برای احداث این دیواره ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی از دیگر پروژه‌های افتتاحی، نصب و راه‌اندازی فرستنده تلویزیونی دیجیتال صدا و سیما در این روستا با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان نام برد.

دهیار روستای نسن همچنین بهره‌برداری از حمام خورشیدی در این روستا خبر داد و گفت: این نخستین حمام خورشیدی در سطح روستاهای مازندران است که با استفاده از انرژی خورشیدی و بدون نیاز به سایر انرژی‌های مرسوم، آب گرم مورد نیاز را فراهم و حامی محیط زیست است.

رحمانی تصریح کرد: با اجرای یک کیلومتر شبکه لوله گذاری با اعتبار ۶۰ میلیون تومان در داخل روستا، ۳۰۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

وی از پیگیری برای دریافت سند روستایی برای املاک داخل بافت اهالی خبر داد و گفت: بر اساس ماده ۱۳۳ بنیاد مسکن هماهنگی‌های لازم برای صدور سند روستایی برای همه متقاضیان انجام و پیگیر دریافت سند برای آنان هستیم.

دهیار ۲۹ ساله روستای نسن در معرفی این روستا گفت: روستای نسن توابع دهستان اوزرود بخش بلده است. این روستا در جنوب مازندران، جنوب غربی شهرستان نور و شمال استان تهران واقع شده است و خط مرزی دو استان را می سازد.این منطقه به علّت سرد سیر بودن از قدیم «نسم» خوانده می شد، به زبان محلی به جایی که سرد و سایه بوده و به خوبی در معرض آفتاب قرار نداشته باشد، “نسم” گویند.این روستا در ۲۲ کیلومتری شرق پل زنگوله در جاده چالوس و ۳۵ کیلومتری غرب بلده، مرکز بخش دره نور قرار دارد.

دهیار نسن افزود: کل جمعیت روستا به اضافه خوش نشینهای روستا حدود ۳۰۰۰ نفر می باشد، کوههای این منطقه مناسب ترین علفها و محیط را برای دامداری دارا می باشد به همین دلیل شغل اغلب مردم دامداری و کشاورزی می باشد.هوای نسن متاثر از کوهها و زمینهای سرسبز، چشمه های آب سرد و گوارا محیط بسیار مناسبی را در فصل بهار و تابستان فراهم‌ساخته و همچنین کوههای پر برف آن در زمستان بسیار زیبا و دیدنی است.

2 دیدگاه

  1. احسنت به دهیار جوان و پرتلاش نسن

  2. درود به تلاش و غیرت شما دهیار جوان و تحصیلکرده روستای نسن. انشاله همواره در سایه حق و با پشتکار عالیتان در جهت آبادی ایران زیبایمان گام بردارید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *