یک دنیا انسانیت در خانه کوچک و بی آلایش روستایی؛ فرماندار شهرستان نور: ارزش اقدام انسان دوستانه خانواده مرحوم اصغری قابل میزان و سنجش نیست/ دعای خیر ده ها خانواده بدرقه راهتان است.

تاریخ انتشار : 21 شهریور , 1399

خانه ای بی آلایش، کوچک، مردمانی بافرهنگ و باگذشت، همه و همه نشان از اوج بزرگی و غنای فرهنگی خانواده مرحوم اصغری است.

قاصدک؛ علی شادمان فرماندار شهرستان نور همراه با حسین هزارجریبی بخشدار چمستان با خانواده مرحوم حسین اصغری که با اهدای اعضای بدن عزیز خود، به ۸۱ نفر زندگی دوباره بخشیدند دیدار کردند.

نماینده عالی دولت ضمن ابراز تاسف از دست دادن این عزیز و تبریک به این همه ایثار و از خودگذشتگی گفت: شاید در زندگی امروزی جای بسیاری از کارهای پسندیده و بزرگ مغفول بماند و گاه کمرنگ شود اما شما نشان دادید در اوج ناراحتی و غم بزرگ از دست دادن مرد خانواده، می توان تصمیمی گرفت که شاید از عهده و توان خیلی از افراد خارج باشد. زبان از گفتن عظمت کار شما قاصر است.

علی شادمان در ادامه افزود: یقینا این کارها برگرفته و الگو گرفته از مولفه های دینی و زندگی ائمه اطهار است. دعای خیر ۸۱ خانواده ای که اعضای بدن مرحوم اصغری هم اکنون در بدنشان است و عموم مردم آگاه، بدرقه راه این عزیز در سرای ابدی است و جایگاه شما نیز در بین مردم چمستان و شهرستان نور و کل ایران محفوظ و ارزشمند است.

رحمت اصغری برادر مرحوم ضمن تقدیر و تشکر از حضور فرماندار شهرستان و بخشدار چمستان گفت: برادر بزرگترم حسین آقا متولد ۱۳۵۰ بود که اوایل مرداد ماه سال جاری در حین کار بر اثر سقوط از ارتفاع به کما رفت و تقریبا ۲۵ روز در آی سی یو بیمارستان ۱۷ شهریور آمل بود تا اینکه علائم حیاتی اش کمتر شد. به خانه آمدیم و همه اعضای خانواده تصمیم گرفتیم تا با اهدای اعضای بدن حسین آقا به دیگر بیماران و هموطنانمان کمک کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: اعضای بدن برادرم به ۸۱ نفر اهدا شد تا با دریافت این اعضا زندگی دوباره ای را تجربه کنند و از این تعداد دریافت کنندگان، ۸ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

رحمت اصغری خاطرنشان کرد: دوفرزند دوقلو ۱۵ ساله به نام های کوثر و محمد از حسین آقا به یادگار مانده است.

گفتنیست روستای انبارده بخش چمستان شهرستان نور با ۷۹ خانوار و ۲۴۰ نفر جمعیت در فاصله ۳۰ کیلومتری چمستان و تقریبا ۱۵ کیلومتری آمل قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *