رییس دفتر نظارت شورای نگهبان در مازندران: تمام حرکات نمایندگان، مورد رصد شورای نگهبان است ولی این نظارت، خودش را در انتخابات بعدی نشان خواهد داد.

تاریخ انتشار : 4 مهر , 1399

قاصدک: حجت الاسلام زکوی در نشست با مجمع نمایندگان استان، انتظارات شورای نگهبان از نمایندگان مجلس را تبیین کرد.

رییس دفتر نظارت استان با اشاره به حدیث نبوی گفت که همه‌ی مسئولین در روز قیامت، نشان دار محشور خواهند شد لذا توجه به انجام صادقانه وظایف و دوری از فساد را باید سرلوحه کار قرار داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد که چه بسا در دوره‌های قبل ،کسانی بودند که شرایط حداقلی یا حداکثری را برای ورود به رقابت انتخاباتی داشتند و تایید صلاحیت هم شدند ولی به تدریج و در مواجه با کانون های ثروت و قدرت، از دایره صلاحیت خارج شدند. ما باید خود مراقبتی داشته باشیم تا دچار ریزش نشویم. در عین حال نیاز به یک مراقبت بیرونی هم است که از طریق مرکز نظارت بر رفتار نمایندگان صورت می‌گیرد ولی این مرکز نیاز به تحول اساسی دارد تا به نحو بهتری به وظایف خود عمل کند. در واقع نماینده متخلف باید از نمایندگی عزل و به قوه قضاییه معرفی شود.

زکوی با اشاره به موارد تاثیر گذار در تایید صلاحیت نمایندگی، گفت تمام حرکات نمایندگان محترم مورد رصد شورای نگهبان است ولی این نظارت، خودش را در انتخابات بعدی نشان خواهد داد.

گفتنی است در این جلسه سردار سعادتی، رییس مجمع نمایندگان استان با اشاره به توصیف های مقام معظم رهبری از مجلس دوازدهم که آن را قوی ترین و انقلابی ترین مجلس خواندند گفت مردم با رای خود به دنبال تغییرات عمده در کشور بودند و ما نیز به طور جد، پی‌گیر مسایل معیشتی و فرهنگی مردم با سرلوحه قرار دادن عدالت محوری هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *