پروژه تفریحی /توریستی دشت نور برندترین و شاخص ترین منطقه گردشگری شهرستان نور و کشور می باشد: این مطلب را فرزانه-نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی – بیان کرد

تاریخ انتشار : 17 مهر , 1399

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از مجتمع تفریحی،توریستی دشت نور بیان کرد : یک از ظرفیت ها و مزیت های استان مازندران در بحث گردشگری است.

گردشگری در دنیا یک صنعت مهم  و ارز آور محسوب میشود ولی در کشور ما هنوز صرفا خدماتی است ولی با این وجود این صنعت ظرفیت خوبی برای استان مازندران محسوب می شود.

ولی الله فرزانه در جمع خبرنگاران

 با تقدیر از برادران سیروس کبیری سرمایه گذاران مجموعه تفریحی توریستی دشت نور این پروژه را یکی از مهم ترین و برند ترین پروژه های گردشگری در استان مازندران دانست و افزود: تجهیز کردن این مناطق برای ما مهم است چرا که با وجود داشتن پارک‌های جنگلی فراوان در این منطقه متاسفانه تجهیز نیست،ولی این مجموعه روی آن کار شده و زحمت کشیده شده و باید گفت دشت نور یک منطقه نمونه گردشگری در کشور است.

فرزانه همچنین تصریح کرد : هر گردشگری که به این منطقه می آید هزینه میکند و در آماری که از سال‌های قبل داریم هر گردشگر حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان هزینه می‌کند که اگردر استان مازندران ۱۰ میلیون گردشگر دارد چقدر گردش مالی آن میشود و یا ۵۰ تا ۶۰ نفر گردشگر داخلی و یا ۵ یا ۶ نفر گردشگر خارجی یک شغل ایجاد می‌کند.

فرزانه با بیان اینکه سرمایه گذاران این پروژه در راستای اشتغالزایی گامهای موثری برای مردم این منطقه برداشتند گفت:این مجموعه یکی از جاذبه های مهم گردشگری در استان مازندران و شهرستان نور است و هم برای شهرستان ما مفید است و هم برای برندی ملی است.

این مسئول در ادامه افزود : از مجموعه های تفریحی زیادی بازدید داشتیم  اما این مجموعه با توجه به تجهیزات و امکانتی که دارد نمره ۲۰ به آن میدهم چون سبب ایجاد جذب گردشگران فراوانی در این منطقه میشود.

نماینده مرم نور و محمود آباد ادامه داد:در این وضعیت اقتصادی کشور ،اشتغال و رفاه مردم برای ما بسیار مهم است و ما به عنوان قانون‌گذار حتما از سرمایه‌گذارانی که نقش تاثیرگذاری در توسعه و اشتغال منطقه دارند حمایت میکنیم، ما در جلسه‌ کمیسیون برنامه و بودجه جلسه ای با وزیر گردشگری داشتیم که بحث های حمایتی مطرح شد و از آقای وزیر خواهش کردیم تا آژانس های مسافرتی ما ضعیف عمل می کنند تورهای مسافرتی باید بیایند و مازندران را ببینند و از این مجموعه ها حمایت کنند نا گردشگری داخلی را رونق ببخشیم.

فرماندار شهرستان نور نیز که در این بازدید حضور داشت تصریح کرد:سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بهترین نوع سرمایه گذاری در میان همه سرمایه گذاری ها است.

 و سرمایه گذاری در این حوزه بدلیل حضور گردشگران داخلی و خارجی میتواند ارزآوری بالایی داشته باشد.

شادمان همچنین  با تقدیر از برادران سیروس کبیری اظهار کرد :دشت نور در دل فرصت ها، گردشگری شهرستان نور را رقم زده است و سرمایه گذار محترم در این منطقه باعث ایجاد اشتغال،رونق اقتصادی و جذب گردشگر شده است.

وحید سیروس کبیری _ سرمایه گذار دشت نور _ نیز طی گفتگوی با قاصدک ضمن تشکر از حضور مسئولین و خبرنگاران اشتغالزایی را یکی از اهداف مهم احداث این مجموعه دانست و تصریح کرد:تا کنون تقاضاهای زیادی برای ایجاد کمپ های تیم های ورزشی در رشته‌های مختلف برای استفاده از این مجموعه و تاکنون هم میزبان خیلی از ورزشکاران در رشته مختلف در این مجموعه بودیم که با بازدیدی که دوستان از این مجموعه داشتند تنها کمبود آن را استخر دانستند که ما در حال رفع این کمبود هستیم و مجموعه آبی ما تا فروردین سال آینده راه اندازی می‌شود.

مدیرعامل این مجموعه گردشگری در ادامه افزود: ما  توان این رو خواهیم داشت میزبان تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در شهرستان نور باشیم و قطعا حضور این تیم ها میتواند جاذبه های گرشگری شهرستان را بیشتر رونق دهد و اگر مسئولین محترم شهرستان نور بتوانند  برای احداث زمین فوتبال به ما کمک کنند و زمینی در اختیار ما بگذارند می توانیم گام موثرتری در این حوزه برداریم.

 کبیری با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم این مجموعه اشتغالزایی برای مردم منطقه است گفت: در حال حاضر۷۰ نفر بطور مستقیم در این مجموعه فعالیت میکنند و با تکمیل این پروژه شاهد اشتغالزایی ۴۰۰ نفر خواهیم بود.

وی در ادامه ضمن معرفی مجموعه دشت نور گفت: این مجموعه در سه فاز و در زمینی بمساحت ۳۵ هکتار در کنار دریاچه ای به وسعت ۴ هکتار و بر گرفته شده از خاص ترین تکنیکهای معماری و فنی روز جهان با چشم انداز زیبای کوه و جنگل در قالب چندین طرح،ماهیگیری، باشگاه سوارکاری ، سالن اسپا و ماساژ ، باشگاه بدن سازی ، زمین مینی گلف ، قایق سواری ، کافی شاپ ، زمینهای تنیس ، زمین فوتبال چمن ، زمین فوتبال کوچک ، زمین بسکتبال ، زمین والیبال فرصتی بینظیر را برای گردشگران رقم میزند.

سرمایه گذار پروژه دشت نور با اشاره به ساخت یک هزار واحد اقامتی این پروژه خاطرنشان کرد:تا کنون ۱۲۰ واحد به بهره‌برداری رسیده است و ۳۰۰ واحد هم در حال ساخت است  و مابقی واحدها هم به مرور زمان ساخته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *