رونمایی از کتاب شعر «تش نا وارش ۲» در شهرستان نـور

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور از رونمایی کتاب شعر بومی«تش نا وارش ۲»در شهرستان نور خبر داد.
قاصدک:محمد محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان نور در حاشیه برگزاری همایش رونمایی از کتاب شعر بومی تش نا وارش و برنامه شعرخوانی شاعران بومی استان مازندران در مجتمع فرهنگی و هنری پیامبر اعظم(ص)با اشاره به اینکه باید فرهنگ و هنر و اداب و سنن بومی را زنده نگاه داشت گفت:گردآوری و تدوین چنین آثاری که فرهنگ و هنر و ادب بومی مازندران را برای ما زنده نگاه میدارد بسیار ازشمند است و باید مورد حمایت قرار گیرد.
وی ادامه داد:گرد آوری اشعار این کتاب حاصل تلاش مسعود بنی شیخ الاسلامی شاعر توانمند شهرستان نور است که در آن اشعار شاعران بومی سرای مازندرانی و شهرستان نور در آن به ارائه اثر پرداخته اند.
محمدی در ادامه گفت:در این برنامه شاعران برجسته بومی سرای مازندران و منطقه به ارائه آثار شعری خود پرداخته و شعرخوانی کردند که در پایان برنامه از ایشان تقدیر و تشکر بعمل آمد.
محمدی ضمن تاکید بر فعالیت هنرمندان و ادبا و شاعران در عرصه فرهنگ و هنر و ادب استان مازندران گفت:مازندران و منطقه شهرستان نور دارای پیشینه تاریخی و کهنی است که به ان افتخار می کنیم و باید آن را حفظ و به آیندگان نیز انتقال دهیم .
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور با برجسته خواندن فرهنگ بومی مازندران شعر را از ابزار مناسبی برای ترویج و توسعه فرهنگ و هنر بومی دانست و بر بسط و گسترش آن توسط ادبا و شاعران تاکید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *