مطهری:مشارکت کم باشد،همین مجلس تکرار می‌شود

تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

علی مطهری با تاکید بر ضرورت افزایش مشارکت در انتخابات مجلس آینده گفت که اگر میزان مشارکت بالا باشد ترکیب مجلس نیز تغییر خواهد کرد.
42981_635911596672863055_lقاصدک:نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش مشارکت در انتخابات مجلس آینده گفت که اگر میزان مشارکت بالا باشد ترکیب مجلس نیز تغییر خواهد کرد.
علی مطهری که در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر سخن می‌گفت،اظهار کرد:اگر در انتخابات پیش رو مشارکت نکنید مجلسی شبیه مجلس نهم خواهیم داشت.
وی افزود:‌توصیه من مشارکت بالا در انتخابات آینده است،به هر حال در بین کاندیداهای موجود افراد خوشفکری وجود دارند؛لذا در انتخابات شرکت کنید و بقیه را هم برای شرکت در انتخابات تشویق کنید.
این نماینده مجلس با اشاره به سابقه نمایندگی خود در ادوار هشتم و نهم مجلس گفت:‌مجلس هشتم مجلس قوی تر بود،در آن دوره حداقل ۵۰، ۶۰ نفر آدم خوشفکر حضور داشتند.
مطهری با اشاره به برخی قانون‌شکنی‌ها در دولت قبل اظهار کرد:آقای احمدی‌نژاد اعتقاد به قانون نداشت و می‌گفت هر قانونی را که نخواهم اجرا نمی‌کنم در حالی‌که من فکر می‌کنم چنین فردی حتی یک ساعت نباید سر کار خود باقی بماند.به همین دلیل هم بود که سوال از رئیس‌جمهور را مطرح کردند؛اگرچه برخی می‌گفتند نباید مطرح شود.متاسفانه ما گاهی کاسه‌های داغ تر از آش می‌شویم و کار را خراب می‌کنیم.
وی تاکید کرد:ما نباید به بهانه حفظ نظام، تخلفات را توجیه کنیم.من فکر می‌کنم که مصلحت نظام هم در همین است.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دانشجویی درباره تغییر دیدگاه سیاسی خود خاطرنشان کرد:دیدگاه من تغییری نکرده است.من از همان ابتدا در مسائل سیاسی و اجتماعی دیدگاهم نزدیک به اصلاح‌طلبان بود و در مسائل فرهنگی نزدیک به اصولگرایان بودم. من حتی در دوران اصلاحات از آزادی بیان و رعایت حقوق شهروندی و افشای قتل‌های زنجیره‌ای دفاع اما خیلی جاها هم از تساهل و تسامح‌های فرهنگی انتقاد کردم.
وی ادامه داد:تغییری در من ایجاد نشده است و من همچنان روی نظارت بر مسائل فرهنگی و پوشش اسلامی تاکید دارم و حتی وزیر را برای پاسخگویی به سوالی در همین رابطه به مجلس آوردم.این‌که همه تابلوهای فروشگاه‌ها به زبان انگلیسی است و فاکتورهای فروش هم به زبان انگلیسی صادر می‌شود مسائلی است که روی آن حساس هستم.البته پیش از ورود به مجلس من هنوز با دولتی مثل احمدی‌نژاد مواجه نشده بودم در آن زمان دیدم آقایانی که ادعای اصولگرایی دارند به دلیل این‌که رئیس‌جمهور از خودشان است سکوت می‌کنند؛لذا راهم از آن‌ها جدا شد.اما همچنان مواضع فرهنگی‌ام را دارم و تناقضی در کار نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *