علی اسماعیلی در نشست هم اندیشی با خبرنگاران نور و محمودآباد:قدرت نمایندگان از اراده فرد فرد مردم در پای صندوق‌های رأی به دست آمده+تصاویر

تاریخ انتشار : 22 مرداد , 1395

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت:به همراه تعدادی از نمایندگان با ایجاد مناطق آزاد جدید مخالفت کردیم،به این دلیل که وضعیت هفت منطقه آزاد فعال فعلی مشخص نیست.

قاصدک:علی اسماعیلی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران رسانه‌های گروهی حوزه انتخابیه نور و محمودآباد که به همت مسئول روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی ایشان در نور و با حضور فرمانداران نور و محمودآباد،معاون فرماندار شهرستان نور،روسای اداره فرهنپ و ارشاد اسلامی شهرستان های نور و محمودآباد و دیگر مسئولان در هتل البرز محمودآباد برگزار شد،اظهار کرد:قدرت نمایندگان از اراده فرد فرد مردم در پای صندوق‌های رأی به دست آمده و با پشتیبانی و حمایت مردم می‌توانند از این قدرت برای توسعه و پیشرفت کشور و رفاه مردم استفاده کنند.

وی افزود:نماینده دو وظیفه دارد،نخست قانون‌گذاری است که در همین مدت کوتاه دوره دهم بیش از 970 مورد از قانون که کهنه و مربوط به سالیان بسیار دور بود پالایش و بیش از 300 مورد در حال بررسی، اصلاح یا حذف هستیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دومین وظیفه نمایندگان، نظارت بر اجرای قانون است که به دلیل حجم کار و قانون‌گذاری توجه چندانی نشده لیکن نمایندگان این دوره تلاش دارند تا بعد نظارتی را افزایش داده و با پیشگیری از انحرافات، مانع تخلفات احتمالی شوند.

وی از ساماندهی و مصمم شدن مجمع نمایندگان مازندران در پیگیری امورات استان خبر داد و گفت:در این دوره با دعوت از مسؤولان و مدیران کل استان به تهران و احصای مشکلات و همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات مربوط به هر حوزه،با وزاری مربوطه هماهنگ و پیگیر موضوع می‌شویم.

اسماعیلی اظهار کرد:خبرنگار باید دارای تعقل،تفکر و تامل باشد والا نمی‌تواند کار خبری کند و تأثیرگذار باشد، چون قرار است پیامی را انتقال دهد و مخاطب داشته باشد.

وی آگاهی‌بخشی را رسالت خبرنگاران دانست و خاطرنشان کرد:ایجاد وحدت،ارتباط و اعتمادسازی از وظایف خبرنگاران است،اما خبرنگار باید ناظر اجتماعی باشد و با ایفای نقش نظارتی به رفع کمبودها، نواقص و مشکلات کمک کند.

* مخالفت 88 نماینده با افزایش مناطق آزاد

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی به سؤالات مطرح شده در این نشست پاسخ داد و در باره ایجاد منطقه آزاد تجاری در مازندران، اظهار کرد: به همراه تعدادی از نمایندگان با ایجاد مناطق آزاد جدید مخالفت کردیم، به این دلیل که هفت منطقه آزاد فعال فعلی مشخص نیست چه کاری انجام می‌دهند و اطلاعات ما از این هفت منطقه واردات کالا است که با اصل اقتصاد مقاومتی منافات دارد اما اگر بیشتر فعالیت این مناطق صادرات بود جای حمایت داشت، که با توجه به توضیحات اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، نمایندگان با تعصب منطقه‌ای به آن رأی دادند ولی 88 نماینده مخالفت کردند.

وی اضافه کرد: چنانچه این امر در مجلس تائید نهایی شود، مازندران هم با توجه به شرایط خاص، راه‌های دسترسی به پایتخت، وجود بنادر، فرودگاه‌ها و ارتباط مرزی با کشورهای آسیای میانه، باید حداقل یک منطقه آزاد داشته باشد و برای مکان آن نیز باید نمایندگان استان به اجماع برسند.

* پیگیری خواسته‌های خبرنگاران در مجلس

اسماعیلی تصریح کرد: در دوره دهم مجلس تاکنون در مورد خبرنگاران و مشکلات بحث نشد اما با شنیدن مشکلات شما، خواسته‌های خبرنگاران را در مجلس پیگیری می‌کنیم زیرا معتقدیم این قشر باید تقویت شوند.

وی به مشکلات شهرستان هم اشاره کرد و افزود: نباید در مقام مقایسه دو شهرستان، به کناره و مسیر ساحلی اکتفا کرد بلکه به عنوان مثال در دو شهرستان نور و محمودآباد باید از مسیر محور نور ـ چمستان ـ آمل بررسی داشت که با وضعیت اسفبار جاده در تا کنون 15 فوتی ناشی از تصادف داشت، بنابراین باید برای مردم هر دو شهرستان تلاش کرد.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین مشکل حوزه انتخابیه خود و مازندران را تخصیص اعتبارات و امکانات براساس سرانه جمعیتی دانست و گفت: اعتبارات و امکانات مربوط به حدود 3 میلیون نفر جمعیت است ولی ما پذیرای 12 میلیون نفر هستیم، یعنی چهار برابر جمعیت استان، بنابراین دولت باید با توجه به سرانه جمعیت مسافر بخشی از اعتبارات و امکانات را افزایش دهد./فارس

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

photo_2016-08-13_10-40-58

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *