رئیس ستاد انتخابات مازندران:تعداد اعضای شورای شهر ۹ شهر مازندران تغییر می کند

تاریخ انتشار : ۱۳ فروردین ۱۳۹۶

رئیس ستاد انتخابات مازندران از تغییر تعداد اعضای شورای اسلامی در ۹ شهر مازندران خبر داد و گفت:این تغییرات براساس قانون جدیداعمال می شود.

19_1_1490804040قاصدک:علیرضا یونسی عصر در نشست آموزشی مشترک فرمانداران،بخشداران،کارشناسان و هیات های اجرائی انتخابات شرق مازندران در فرمانداری بهشهر افزود:اعضای شوراهای اسلامی شهر ساری،قائم شهر،بابل،آمل،بهشهر،نکا،بابلسر،تنکابن و چالوس در این تغییرات جدید تغییر می کنند.

وی اظهار کرد:براساس تغییرات اعمال شده،اعضای شورای اسلامی شهرهای ساری،قائم شهر،بابل و آمل از ۱۳ و ۱۱ نفر به ۹ نفر و اعضای شورای اسلامی شهرهای بهشهر،نکا،بابلسر،تنکابن و چالوس هم از ۹ نفر به هفت نفر کاهش پیدا می کند.

معاون استاندار مازندران همچنین شمار داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان ۱۸ هزار و ۲۸۶ نفر اعلام کرد و گفت:از این تعداد، هزار و ۴۱ نفر شامل ۷.۵ درصد کل  جمعیت ثبت نام شدگان انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا زن و ۱۷ هزار و ۲۴۵ نفر مرد هستند.

یونسی افزود:از مجموع داوطلبان،دو هزار و ۲۳۱ نفر در حوزه شهری و ۱۶ هزار و ۵۵ نفر در حوزه روستایی ثبت نام کردند که شهرستان بابل رتبه اول را در ثبت نام این دوره از انتخابات در استان مازندران به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد:براساس آمار اعلام شده شهرستان بابل با دو هزار و ۶۸۴ نفر داوطلب رتبه نخست در ثبت نام پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان را به خود اختصاص داده و همچنین شهرستان آمل  یک هزار و ۹۸۳ نفر داوطلب و ۱۱۰نفر داوطلب خانم،شهرستان  تنکابن با  یک هزار و ۴۴۰ نفر و ۱۰۷نفر داوطلب خانم و شهرستان  ساری با دو هزار و ۳۴۴  نفر داوطلب و ۹۹ داوطلب خانم به ترتیب رتبه اول تا سوم در ثبت بالاترین داوطلب زن را کسب کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *