معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت؛معدن راه اندازي شده گلندرود امسال ركورد توليد را خواهد زد

تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

مهدی کرباسیان،معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو با همراهي استاندار مازندران،نماینده مردم نور و محمودآباد،فرماندار شهرستان نور از معدن گلندرود كه با سرمايه گذاري دولت تدبير و اميد راه اندازي مجدد شده بازديد و با كارگران مشغول به كار در اين معدن ديدار و گفتگو كرد.

139602138323قاصدک:كرباسيان در پايان بازديد از اين معدن در گفتگو با خبرنگاران گفت:معدن ذغال سنگ گلند رود كه چندين سال قبل و در دولت گذشته تعطيل شده بود با رعايت ضوابط زيست محيطي با سرمايه گذاري دولت تدبير و اميد راه اندازي شده و موجب توليد و اشتغال شده است.

وي تاكيد كرد:اين معدن با سرمايه گذاري خوبي كه شده ركورد توليد را خواهد زد و قرار است بيش از ۳۰ هزار تن توليد داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصريح نمود:به دليل كمبود ذغال سنگ در كشور برنامه توسعه معدن گلندرود در دست اجراست و اكتشاف هم تداوم خواهد داشت.

كرباسيان ادامه داد:در آينده نزديك اين منطقه به منطقه توليد،اشتغال و توسعه تبديل خواهد شد و نيازهاي كشور به ذغال سنگ هم برطرف مي شود.

وي به اقدامات دولت در مازندران در دولت يازدهم اشاره كرد و افزود:در مازندران چند كار مهم صورت گرفت كه راه اندازي مجدد معدن گلندرود، راه اندازي مجدد معدن گليران كه فعال شده است،راه اندازي كارخانه ذغال شويي ۵۰۰ هزار تني سوادكوه و شناسايي معادن جديد و اكتشاف وسيع از جمله اين فعاليتها و اقدامات در مازندران بوده است.

كرباسيان در پايان با اشاره به نامگذاري سال ۹۶ به عنوان توليد و اشتغال،خاطر مشان ساخت:در دولت يازدهم در حوزه سازمان توسعه و ايميدرو نزديك به ۲۰ هزار شغل ايجاد شده كه ۹ هزار آن به صورت مستقيم بوده است و پيش بيني مي شود تا پايان امسال فقط در سازمان ايميدرو ۶ هزار شغل جديد ايجاد گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *