یک منبع نزدیک به جمنا؛قالیباف و رئیسی تا آخر خواهند ماند

تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

در روزهای اخیر و با نزدیک شدن به زمان انتخابات،بازار شایعات نیز همگام با روشن شدن تنور انتخابات داغ شده است.

indexدر روزهای اخیر و با نزدیک شدن به زمان انتخابات،بازار شایعات نیز همگام با روشن شدن تنور انتخابات داغ شده است،به گونه ای که در چند روز گذشته، در برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی،شایعاتی مبنی بر انصراف برخی کاندیداها مطرح شد و البته شدت برخی شایعات به اندازه ای بود که واکنش هایی را از سوی ستادهای تبلیغاتی نامزدها و برخی افراد دیگر به دنبال داشت.

به قاصدک به نقل از «تابناک»؛ با این حال،شایعات،مربوط به یک جناح سیاسی خاصی نیست و به نوعی متوجه هر دو جناح سیاسی کشور می شود، به گونه ای که حتی در جناح اصلاحات، شایعاتی برای کناره گیری روحانی به نفع جهانگیری نیز به گوش می رسد و یا اینکه احتمال کناره گیری جهانگیری بیش از روحانی است.

البته در جناح اصولگرا نیز وضعیت تقریبا به همین منوال است و برخی شایعات،حکایت از کناره گیری رئیسی به نفع قالیباف دارد. همچنین در برخی دیگر گفته می شود که قرار است قالیباف در پایان به نفع رئیسی کناره گیری کند.

با این حال و با توجه به شرایط موجود، گویا هیچ یک از نامزدها قصد کناره گیری ندارند و دست کم تا پایان زمان تبلیغات انتخاباتی به کار خود ادامه خواهند داد و همه چیز بستگی به نظر بزرگان دو جریان سیاسی کشور دارد؛ یعنی در نهایت اجماع این جریانات مشخص می کند، چه کسی بماند و چه کسی برود.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با «تابناک» اظهار داشت:رئیسی اوضاع بسیار خوبی در شهرستان ها دارد و توانسته تا اندازه زیادی نظر قشرهای مختلف و به ویژه ضعیف جامعه را به سمت خود جلب کند. نظرسنجی ها هم نشان می دهد که اقبال خوبی روی رئیسی از سوی مردم است.

وی درباره زمزمه های انصراف این کاندیدا از ادامه رقابت ها نیز گفت: تا جایی که بنده با تیم آقای رئیسی در تماسم و از آنها می دانم،انصراف و کناره گیری این کاندیدای ریاست جمهوری از کارزار انتخابات،شایعه محض است و با توجه به اقبالی که از وی شده،ادامه ندادن حضور کار درستی نیست؛بنابراین؛وی تا آخر خواهد ماند.

این نماینده مجلس همچنین درباره انصراف قالیباف به نفع رئیسی افزود: این شایعه است و چنین چیزی تا کنون در جمنا مطرح نشده و قرار است هر دو نامزد تا روز آخر در انتخابات باشند. در اوضاع کنونی، اقبال هر دو نامزد اصولگرا و جبهه جمنا خوب است و اگر اوضاع به همین شیوه ادامه یابد، از رقبای خود فاصله بیشتری خواهند گرفت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: طرح انصراف یکی از کاندیداها، یکی از روش های تبلیغاتی انتخاباتی است و این موضوع به نوعی از سوی سایر رقبا هندل می شود تا طرفداران یکدیگر را سردرگم کنند و مانع از تصمیم گیری درست و بموقع آنها شوند.

وی همچنین یادآور شد: در دوره های گذشته، دیدیم که شب انتخابات ـ که دیگر کسی فرصت پاسخگویی ندارد ـ در شبکه های اجتماعی، انصراف یکی از کاندیداها شایعه و این نوع بداخلاقی های سیاسی باعث می شد تا مردم نتوانند آن گونه که باید، افراد شایسته خود را انتخاب کنند؛ بنابراین، یا رأی نمی دادند و یا به فردی که مد نظرشان نبود، رأی نمی دادند.

این نماینده ادامه داد:با این حال، قطعا نه رئیسی و نه قالیباف بنا ندارند انصراف دهند و تا آخر در کارزار انتخابات می مانند. اعلام انصراف شایعه محض است و کسانی که این شایعه ها را ساخته اند قصد دارند تا وی را مجبور به انصراف کنند.

این نماینده مجلس در خصوص کاندیدای نهایی جبهه نیروهای مردمی انقلاب عنوان کرد: قرار است رایزنی هایی در این باره صورت گیرد و بعد از پایان مناظره ها، برای کاندیدای نهایی جمنا تصمیم گیری شود؛ اما نظر ما این است که رئیسی و قالیباف تا پایان کار در رقابت انتخابات باشند.
ابطحی درباره وضعیت میرسلیم اظهار داشت:این کاندیدا به توصیه حزب مؤتلفه کنار خواهد رفت و از آنجا که آرای او و هاشمی طبا در نظرسنجی ها پایین است، میرسلیم انصراف خواهد داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *