معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور؛مشارکت حداکثری در انتخابات به منزله دفاع از هویت انقلاب اسلامی است

تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت , 1396

رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اهمیت انتخابات 29 اردیبهشت در رخ نمایی از امنیت ملی در سطح بین المللی،اظهار کرد:مشارکت حداکثری و حضور آحاد مردم در انتخابات به منزله دفاع از هویت انقلاب اسلامی است.

قاصدک:علی اصغر احمدی در نشست مشترک ستاد انتخابات استان های مازندران و گلستان،با اشاره به اهمیت انتخابات گفت:قانون  اساسی بر دو پایه اساسی اسلامیت و جمهوریت استوار است و یکی از نشانه های جمهوریت ، انتخابات است و مشارکت حقی است که بر اساس قانون اساسی برای ملت تعیین شده است.

وی افزود:مشارکت حداکثری در راستی حقوق شهروندی است،چرا که باید بدانیم که می توانیم از طریق صندوق رای با هم حرف بزنیم و زمانی که پای صندوق های رای می رویم می توانیم گفتمانی تاثیر گذار را بسازیم.
وی با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه و جهان،گفت:جمهوری اسلامی ایران با تدابیر مقام معظم رهبری و دیپلماسی دولت جایگاه خود در عرصه بین المللی تثبیت کرده و انتخابات حضور حداکثری مردم می توانند،این اقتدار را ارتقا بخشد.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد:همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛هر کس به کشور علاقه مند است باید در انتخابات شرکت کند و فرمانداران و بخشداران باید تلاش کنند بستر لازم جهت حضور گسترده مردم را فراهم نمایند.

علی اصغر احمدی،با تاکید بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات،خاطر نشان کرد:باید تلاش کنیم شرایط حضور مردم در صحنه انتخابات را فراهم آوریم و بدانیم این انقلاب به سختی حاصل شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور بی طرفی و بی غرضی را از ارکان اجرایی انتخابات دانست و افزود:مجریان انتخابات باید به مرّ قانون توجه داشته باشند و فرمانداران و بخشداران باید از نمایندگان خود شناخت خوبی داشته باشند و آنها نیز در کنار بازرسان در اجرای قانون و برگزاری انتخابات سالم تلاش کنند.

وی با اشاره به ابلاغ دستور العمل فضاهای مجازی،تصریح کرد:وزارت کشور وظیفه کنترل فضاهای مجازی در انتخابات را برعهده دارد و باید تخلفات آشکار و پنهان از سوی هر جناح و کاندیدایی گزارش شود.

وی یادآور شد:انتخابات باید در راس ساعت عنوان شده آغاز شود و تمدید آن برابر قانون عملیاتی شود.

احمدی گفت:مجریان انتخابات باید مراقب توزیع بسته های تخریبی ویا حمایتی باشند و عاقبت خود را فدای دنیای کسی نکنند.

لازم به ذکر است در این نشست،معاونان سیاسی استانداران گلستان و مازندران و فرمانداران شهرستان های این دو استان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات حضور داشتند و به ایراد نقطه نظرات خود پیرامون انتخابات پرداختند.

گفتنی است پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

1493901950_w8

1493901943_w7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *