دهیار جوان و پر تلاش روستای نسن: چهار پروژه با اعتبار بیش از یک و نیم میلیارد تومان در روستای نسن افتتاح شد

تاریخ انتشار : 9 شهریور , 1399

در هفته دولت با حضور فرماندار شهرستان نور، بخشدار بلده و دیگر مسئولان شهرستانی و محلی چند پروژه با اعتبار بیش از یک و نیم میلیارد تومان در روستای نسن بخش بلده افتتاح و بهره‌برداری شد.

دهیار جوان و پر تلاش روستای نسن در حاشیه مراسم افتتاح در جمع خبرنگاران با اشاره به همت بالای شورای اسلامی و همراهی بی دریغ اهالی برای پیشرفت و آبادانی روستا، اظهار کرد: بالاخره پس از چهل سال ۵۰۰ متر از مسیر داخل روستا با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری و کمک بنیاد مسکن آسفالت شد و اهالی از آن بهره مند شدند.

محمد رحمانی از اجرای دیوار حفاظتی به طول ۲۰۰ متر در حاشیه رودخانه و مسیر آسفالت شده برای جلوگیری از فرسایش خاک و خسارت به آسفالت خبر داد و افزود: برای احداث این دیواره ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی از دیگر پروژه‌های افتتاحی، نصب و راه‌اندازی فرستنده تلویزیونی دیجیتال صدا و سیما در این روستا با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان نام برد.

دهیار روستای نسن همچنین بهره‌برداری از حمام خورشیدی در این روستا خبر داد و گفت: این نخستین حمام خورشیدی در سطح روستاهای مازندران است که با استفاده از انرژی خورشیدی و بدون نیاز به سایر انرژی‌های مرسوم، آب گرم مورد نیاز را فراهم و حامی محیط زیست است.

رحمانی تصریح کرد: با اجرای یک کیلومتر شبکه لوله گذاری با اعتبار ۶۰ میلیون تومان در داخل روستا، ۳۰۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

وی از پیگیری برای دریافت سند روستایی برای املاک داخل بافت اهالی خبر داد و گفت: بر اساس ماده ۱۳۳ بنیاد مسکن هماهنگی‌های لازم برای صدور سند روستایی برای همه متقاضیان انجام و پیگیر دریافت سند برای آنان هستیم.

دهیار ۲۹ ساله روستای نسن در معرفی این روستا گفت: روستای نسن توابع دهستان اوزرود بخش بلده است. این روستا در جنوب مازندران، جنوب غربی شهرستان نور و شمال استان تهران واقع شده است و خط مرزی دو استان را می سازد.این منطقه به علّت سرد سیر بودن از قدیم «نسم» خوانده می شد، به زبان محلی به جایی که سرد و سایه بوده و به خوبی در معرض آفتاب قرار نداشته باشد، “نسم” گویند.این روستا در ۲۲ کیلومتری شرق پل زنگوله در جاده چالوس و ۳۵ کیلومتری غرب بلده، مرکز بخش دره نور قرار دارد.

دهیار نسن افزود: کل جمعیت روستا به اضافه خوش نشینهای روستا حدود ۳۰۰۰ نفر می باشد، کوههای این منطقه مناسب ترین علفها و محیط را برای دامداری دارا می باشد به همین دلیل شغل اغلب مردم دامداری و کشاورزی می باشد.هوای نسن متاثر از کوهها و زمینهای سرسبز، چشمه های آب سرد و گوارا محیط بسیار مناسبی را در فصل بهار و تابستان فراهم‌ساخته و همچنین کوههای پر برف آن در زمستان بسیار زیبا و دیدنی است.

3 دیدگاه

  1. احسنت به دهیار جوان و پرتلاش نسن

  2. درود به تلاش و غیرت شما دهیار جوان و تحصیلکرده روستای نسن. انشاله همواره در سایه حق و با پشتکار عالیتان در جهت آبادی ایران زیبایمان گام بردارید‌.

  3. حمیدرضا رحمانی

    با سلام چرا شماره تماسی از روستا یا دهیار محترم در سایت ثبت نمیکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *