پروژه های آبرسانی شهرستان های نور و محمودآباد افتتاح شد

تاریخ انتشار : 21 بهمن , 1399

با بهره برداری این طرح ها که با اعتبار ۲ میلیارد تومان به اتمام رسید، ۱۵۰۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم ‏برخوردار خواهند شد.‏

قاصدک؛ علیپور قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان مازندران گفت: اداره آب و فاضلاب استان مازندران بعنوان بخش از کوچکی از دولت و خدمتگزار مردم مفتخر است که با حمایت خوب دولتمردان از جمله فرمانداران محترم این استان، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین دهیاران ، شهرداران ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مردم خوب استان مازندران و همچنین با تلاش همکاران خودم در شهرستان ها و استان و پیمانکاران بومی استان ۹ طرح آبرسانی را با اعتباری بالغ بر نهصد و نود و هفت میلیارد و نهصد و چهار میلیون ریال که حدود هفتاد و سه هزار و دویست و نود و چهار خانوار از این طرح ها بهره مند خواهند شد در استان به بهره برداری برسانند.
وی در ادامه افزود: این طرحها شامل حق و تجهیز ۱۰ حلقه چاه بازدهی ۲۲۸ لیتر در ثانیه، احداث مخازن زمینی و هوایی به میزان دوازده هزار و چهار صد متر مکعب ، اجرای خط انتقال به طول ۴۱۳۵۰ متر ، اجرای اصلاح شبکه های آبرسانی به طول هفتاد و یک هزار متر و اجرای توسعه شبکه های آبرسانی به طول صد وسی و دو هزار متر و همچنین تهیه و نصب شش دستگاه فیلتر جهت ارتقاء کیفیت آب شرب و بهسازی چشمه ها و همچنین اجرای طرح فاضلاب به حجم ۲۲۰ متر مکعب درشبانه روز می باشد.
علیپور عنوان کرد: پروژه ای که امروز در خدمت شما هستیم تهیه و نصب شش دستگاه فیلتر جهت ارتقاء کیفیت آب شرب می باشد که اعتباری بالغ بر دوازده میلیارد هزینه شده است و حدود ۱۴۰۰ خانوار خانوار را تحت پوشش قرار می دهد که البته جمعیت شناور ما در مازندران و این منطقه خیلی بیشتر از این می باشد. چاهی که در گذشته داشتیم با ۱۸ لیتر در ثانیه بود که با اجرا و تهیه و نصب این فیلتر کیفیت و همچنین کمبود آب شرب منطقه روستای خشت سر و بخشی از ایزدشهر ان شاءالله برطرف خواهد شد. همزمان ما افتتاح طرح آبرسانی روستای میرخمند و میچکاخونی را هم داریم که در آنجا هم شامل اجراهای دو باب مخزن زمینی به حجم ۲۰۰ متر مکعب و همچنین تهیه لوله پلی اتیلن به میزان دوازده هزار متر که با مشارکت مردم اجرا شده است. اعتباری که در پروژه میرخمند میچکاخونی هزینه شده است بالغ بر هفت میلیارد و هفتصد و چهل میلیون ریال که ۱۰۳ خانوار بومی از آن بهره مند خواهند شد.
وی در پایان گفت: جا دارد از تلاش همه دولتمردان از جمله فرماندار محترم شهرستان نور دکتر شادمان، فرماندار محترم محمودآباد آقای طالبی، معاونین فرماندار و همچنین دهیاران و شوراهای اسلامی و روحانیان معزز که واقعا در این طرح های آبرسانی همیشه پشتیبان ما بودند و همچنین مردم خوب استان مازندران که در تمام طرحهای آبرسانی همراه ما بودند. علی الخصوص شوراهای اسلامی و دهیاران خشت سر که انصافاً در این پروژه و پروژه های قبلی همراه ما بودند تشکر کنم.
شادمان فرماندار نور گفت: دولت می خواهد همه شرایط را مهیا کند تا راحتی مردم فراهم باشد. در ایام الله دهه مبارکه فجر این پروژه، همچنین پروژه میرخمند و میچکاخونی که در آنجا بیشتر از یک متر برف می باشد همزمان دارد اجرا می شود.‌ علیرغم اینکه شرایط سخت است ولی نظام و دولتمردان ما دارند تلاش می‌کنند تا با استفاده حداکثری از امکانات موجودشان بتوانند خدمات بیشتری بدهند. بویژه در حوزه آب که در منطقه نور و محمودآباد کیفیت آن پایین است باید با اجرای چنین پروژه هایی کیفیت آب را بالا ببریم چون در بسیاری از مناطق و شهرستانهای دیگر چنین مشکلی را ندارند ، لذا هزینه ما دو برابر می‌شود ؛ به نوعی در دو جهت باید هزینه کنیم.
طالبی فرماندار محمودآباد در ادامه عنوان کرد: بسیار خدا را شاکریم که حیات مادی ما را در عصر و زمانه ای قرار داد که نعمت وجود انسان عزیز و شریف یعنی امام عزیزمان را به ما عطاء کرده و در دورانی زندگی می‌کنیم که نظام اسلامی شکل گرفته است و همه خدماتی که در داخل روستاهها و شهرها و مناطق بسیار محروم و دور افتاده دارد انجام می شود و این امر در کشور ما قابل مقایسه با حیات ۲۵۰۰ ساله رژیم های سابق دیکتاتور و مستبد گذشته نیست.

طالبی افزود: سخت ترین شرایط ۴۳ ساله انقلاب را ما امروز داریم تجربه می‌کنیم ؛ یعنی در زمان جنگ اجازه می‌دادند که ما نفت مان را بفروشیم ولی الان اجازه فروش نفت را نداریم. اجازه واردات دارو را هم نداریم. طبق قوانین بین المللی هر نوع تحریمی که بشوید واردات دارو آزاد است اما الان این اجازه را نداریم ؛ یعنی در سخت ترین شرایط داریم زندگی می کنیم. حتی اگر قرار باشد آرد و گندم و غذا را آزاد تهیه کنیم، مجاز نیستیم. هزینه کشتی ها و بیمه هایشان را چند برابر از ما می گیرند. پول ما را بانکها تحویل نمی گیرند و در شرایط بسیار سختی هستیم که با تدبیر و رهبری مقام معظم رهبری که خلف صالح ما هستند و با تدابیر و تلاش دولت الحمدالله چرخ حیات اقتصاد کشور می گردد که نمونه بارز آن، پنج شنبه های افتتاح کشور که چقدر از پروژه ها و ابرپروژه ها در حال افتتاح هستند. دشمن جرات ورود به کشور ما را ندارد، چون از قدرت و توان ما ، از فرهنگ بالای رشادت و ایثار فرزندان ما آگاه است. با همه ی این سختیها و فشارها، دولت و نظام در حال انجام وظایف خودشان هستند و هیچ گونه کوتاهی نمی کنند. اگر از هشت سال قبل تا الان را مقایسه کنیم، می بینیم چه اتفاقات عظیمی در گازرسانی و راه سازی و آبرسانی و برق رسانی و مخابرات رخ داده است و همه ی دولتها زحمت کشیدند. ان شاءالله بتوانیم با وحدت و یکدلی و پیروی از مقام معظم رهبری و همبستگی ملی که در کشورمان است به سمت توسعه و پیشرفت پیش برویم.
حسینی دهیار روستای خشت سر در ادامه گفت : ما روستای مرزی بین نور و محمودآباد و در حوزه سیاسی تابع شهرستان محمودآباد و فقط در حوزه آبرسانی در حوزه شهرستان نور (ایزدشهر) هستیم که جا دارد از همین جا ‌تشکر ویژه از مدیر عامل آبفای استان مازندران و معاون محترمشان ، رئیس محترم آب شهرستان نور و آقای مهندس هادیزاده رئیس پر تلاش و پر کار شهر ایزدشهر و همکارانشان داشته باشم که الحق و والانصاف این مجموعه را که اکنون شاهد افتتاح آن هستید با تلاش ویژه ای به اتمام رساندند تا به بهره برداری برسد.
حسینی افزود: روستای ما حدود دو دهه با مشکل کم آبی و بد آبی دست و پنجه نرم می کرد تا اینکه در اواخر سال ۹۶ این چاه به بهره برداری رسید. با سه فیلتری که از رامسر برای ما آوردند که قدیمی و فرسوده و از کار افتاده بود، این چاه وارد مدار شد و مشکل کمیت آب تقریبا برطرف شد و مشکل کیفیت آن مانده بود. الحمدالله با رایزنی هایی که صورت گرفته و با تلاش فرمانداران عزیز و بودجه ای که برای این مجتمع تخصیص پیدا کرده برای کیفیت آب هم تدابیر اندیشیده شده است.
حسینی در‌ پایان گفت: یک مشکل کوچک دیگر داریم که در جمع ما فرمانداران عزیز، معاون محترم، بخشداران محترم عرض می کنم و آن هم یک مخزن ۲۰۰ متر مکعبی برای ما در نظر داشته باشید. زمینش را بنده از طرف اهالی محترم روستای خشت سر قول می دهم که اهدا کنیم و شما به ما قول بدهید تا ۲۲ بهمن سال آینده یک مخزن ۲۰۰ مکعبی احداث شود. اگر این مخزن احداث شود آب به خشت سر و ایزدشهر هم می رود و مشکل آب آنها هم برطرف می شود. روستای خشت سر حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت دارد که در روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات به ۶۰۰۰ نفر هم می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *