با توجه به مشکلات مردم چمستان، به فکر تاسیس درمانگاه در این شهر افتادم.

تاریخ انتشار : 22 بهمن , 1399

درمانگاه خصوصی پیامبر اعظم (ص) شهر چمستان با حضور دکتر شادمان فرماندار، مهندس فرزانه نماینده ‏مردم شریف نور و محمودآباد، حجت الاسلام حاجی زاده امام جمعه چمستان، دکتر اسماعیلی نماینده سابق نور و ‏محمودآباد و دیگر مسئولان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

قاصدک؛ رضا توسلی در خصوص ایده احداث درمانگاه چمستان گفت: با توجه به مشکلات مردم چمستان در بخش درمانی و با توجه به ۶۰ هزار جمعیت ساکن در ۹۲ روستا و شهر چمستان، به فکر تاسیس درمانگاه در این شهر افتادم. با توجه به اینکه برای درمان بیماری سخت پدر مرحومم به دلیل نبود امکانات کافی در این شهر دچار مشکلات فراوان بودیم. لذا طی مشورتی که با برخی پزشکان انجام دادم و با عنایت به اینکه زمینی (۴۶۰ متر مربع) در منطقه خوب شهر چمستان در اختیار داشتم، مجتمعی با مساحت ۲۸۰۰ متر مربع در ۶ طبقه احداث کردم که این مجتمع شامل بخش های اورژانس، دندانپزشکی، آزمایشگاه و بخش های تخصصی عفونی، اطفال، زنان و زایمان، داخلی، قلب، چشم، رادیولوژی و سونوگرافی می باشد.

توسلی ضمن تاکید بر این موضوع که خواستن توانستن نیست بلکه آفریدن است عنوان کرد: من از دوران جوانی علاقه مند به کارآفرینی بودم ، ابتدا موسسه کامپیوتر با توجه به رشته تخصصیم تاسیس کردم و پس از ۵ سال فعالیت، با احداث هنرستان دخترانه علم و صنعت که کار ساخت آن از سال ۸۲ تا ۸۴ ادامه یافت توانستم برای ۳۵ نفر اشتغال ایجاد کنم و در حال حاضر پیش بینی می کنم با احداث درمانگاه حدود ۷۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

توسلی در پایان ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران و سهامداران احداث مجتمع درمانی افزود: امیدوارم این مجتمع با ارائه خدمات شایسته پاسخگوی نیازهای مردم شریف شهر چمستان باشد.

حجت الاسلام حاجی زاده امام جمعه چمستان ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: حضرت فاطمه (س) بانوی اول و مادر نظام هستی می باشد. بانویی که در حرکت سیاسی خود بذر شیعه گری را در جامعه کاشته و در طی قرن ها این بذر ریشه دوانده و به میلیون ها انسان عاشق و ولایتمدار تبدیل شده است. ثمره این بذر را در سال ۵۷ شاهد بودیم که فرزند برومند حضرت فاطمه (س) ، امام خمینی (ره)) اندیشه مادر خود را درک کرده و در متن جامعه پیاده کردند.

امام جمعه چمستان به یاد ۱۴۰ شهید شهر چمستان عنوان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی دارد و یقیناً انسان های منصف خواهند فهمید که امام عظیم شان ما استقلال و آزادی را به ما هدیه نمود. آمریکا زمانی نفوذ زیادی در کشور ما داشت ولی اکنون میلیارد ها دلار برای تاثیر گذاری در منطقه خرج می کند اما نتیجه ای ندارد. قبل از انقلاب پزشکان ایرانی در کشور نداشتیم و حتی تاییدیه پزشکی نداشتن ولی اکنون قوی ترین پزشکان در کشور اسلامی حضور دارند. چنانچه شاهدیم در مجتمع تازه تاسیس شهر چمستان پزشکان جوان و تحصیل کرده بعد از انقلاب مشغول به کار خواهند شد و این نشان از عظمت انقلاب است.

حاجی زاده بیان کرد: طبیعتاً موسس این مجموعه سختی های زیادی برای این هدف نیک متحمل شده است و یقیناً جایگاه ویژه ای نزد خدا خواهند داشت چنانچه پدر مرحومشان اهل نماز و مسجد بود و دغدغه احداث مجتمع درمانی همواره در وجودشان حس می شد.

مهندس فرزانه در پایان گفت: افرادی که شاهد انقلاب بودند می دانند که خشت به خشت این نظام با سختی بنا شده است. هفته دولت و دهه فجر برای نمایش دستاوردهای انقلاب اسلامی است و مخصوصاً در سال های اخیر خیرین و بخش خصوصی خوش درخشیدند و دنیا و آخرت خود را تضمین کردند. یقیناً روح پدر بزرگوار جناب توسلی بسیار شاد خواهند بود. خوشبختانه در شهر چمستان همدلی و هماهنگی خوبی جریان دارد که موجب پیشرفت روزافزون این شهر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *