یک دختر دانش‌آموز ۱۱ ساله خود را حلق آویز کرد و جان سپرد.

تاریخ انتشار : 24 بهمن , 1399

ظهر دوشنبه (۲۰ بهمن) یک دختر دانش‌آموز ۱۱ ساله به دلایل نامعلومی در روستای ده‌قاضی بخش دیشموک در استان کهگیلویه و بویراحمد خود را حلق آویز کرد و جان سپرد.

مسعود انصاری، دهیار روستای ده‌قاضی گفت: «این دختر کلاس ششم دبستان و در حال تحصیل بود؛ متاسفانه این خانواده به لحاظ مالی بسیار فقیر هستند، آن‌ها در یک منزل مسکونی با زیربنای ۱۲ متری زندگی می‌کنند پدر خانواده هیچگونه درآمدی هم ندارد. این روستا حدود ۸۰ خانوار دارد که اکثرا وضع مالی بدی دارند و فقیر هستند.»

دهیار روستای ده‌قاضی ادامه داد: «فکر خودکشی در ذهن این دختر نبود؛ اما صحنه خودکشی را که دیدم طوری به‌نظر می‌رسید که گویی آموزش دیده بود. این دختر حتی گوشی ساده هم نداشت که بگوییم روش خودکشی را آموزش دیده باشد خانواده آن‌ها از نیازهای اولیه زندگی نیز بی‌بهره بودند. خودکشی دختران و زنان در دیشموک بسیار زیاد است اما این مورد اولین خودکشی در روستای ده‌قاضی بوده است.»

 دست نوشته‌ی دختری از اهالی روستای ده‌قاضی دیشموک

دیشموک بخشی است در استان کهگیلویه و بویراحمد و از توابع شهرستان کهگیلویه، جایی که سال‌هاست به خاطر فقر و محرومیت زبانزد است و حالا در کنار این محرومیت اتفاقی دردناک هم اگر نگوییم هرروزه اما هرماه می‌افتد.

علاوه بر فقر شدید، نبود برق، آب، گاز و مدارس راهنمایی و…؛ زنان از فرهنگ مردسالاری رنج می‌برند.

این در حالی است که احد جمالی، معاون سیاسی امنیتی استاندار از برخورد جدی با رسانه‌های منتشرکننده آسیب‌های اجتماعی دیشموک اخطار داده و گفته: «اگر به روند خود ادامه دهند قطعا برخورد قانونی خواهیم کرد.» او همچنین به خبرنگاران در رابطه با انتشار اخبار خودکشی این منطقه اخظار جدی داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *