مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران: شهرستان نور پایتخت ترویج فرهنگ بومی و محلی در استان مازندران است

تاریخ انتشار : 24 بهمن , 1399

آیین اختتامیه اولین جشنواره شعر استانی نوای مرغ آمین و تجلیل از افشین علا از شاعران نام آور اران و مازندران، با حضور شادمان فرماندار شهرستان نور و زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در سالن پیامبر اعظم (ص) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور برگزار شد.

به گزارش قاصدک؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در این مراسم گفت: بسیار خرسندم از اینکه در جمع شما عزیزان، فرهیختگان و هنرمندان هستم، دل ما واقعا برای چنین برنامه هایی تنگ شد، انشالله با ریشه کن شدن ویروس کرونا شاهد رونق مجدد برنامه های فرهنگی و هنری در سراسر استان و کشور باشیم.

عباس زارع در ادامه افزود: امروز در جمع ما دکتر علا تشریف دارند، این عزیز افتخاری برای شهرستان نور و کشور هستند که الحمدلله خداوند متعال نگاه خاصی به ایشان دارد و شاهد موفقیت و درخشش روزافزونشان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه فاخر و جشنواره شعر استانی خوبی برگزار شد و نام بسیار زیبایی هم برای این جشنواره انتخاب شده است، آثار خوبی هم برای این جشنواره رسید، در راستای تاثیر اشعار نیمای عزیز باید خیلی بیشتر کار کنیم. نیما تفکری خاصی در آن منطقه روستایی و آن برهه زمانی داشت که در حوزه فرهنگ و ادبیات جای ستایش دارد. دغدغه نیما فرهنگ و زبانش بود و این مهم باید سرلوحه کار ما باشد.

مدیرکل ارشاد استان تصریح کرد: شهرستان نور پایتخت ترویج فرهنگ بومی و محلی در استان مازندران است که این امر مهم به فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور و حمایت های فرمانداری، بخشداری ها،شوراها و دهیاران روستاها و هنرمندان شهرستان نور برمی گردد.

زارع در پایان گفت: امروز شعرا و هنرمندان ما در کشور جریان ساز هستند و این موجب افتخار است و باید به این نکته توجه کرد که با گسترش فضای مجازی نیاز به جریان سازی و هدایت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *