مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور: دبستان زیبا و نوساز روستای سرکاج می تواند میزبان خوبی برای دانش آموزان منطقه باشد

تاریخ انتشار : 26 بهمن , 1399

در بیست و سومین روز از بهمن ماه نود و نه و با حضور شادمان فرماندارشهرستان نور، فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، درخشنده معاون عمرانی فرماندار، ذوالفقاری بخشدار مرکزی، دیوسالار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اعضای شورای اسلامی، خیر مدرسه ساز، اصحاب رسانه و جمعی از اهالی و معتمدین روستای سرکاج، دبستان چهار کلاسه شهید باهنر سرکاج افتتاح شد.

قاصدک؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور در این مراسم ضمن خیرمقدم به مدعوین و گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: پروژه ساخت این مدرسه از سال ۹۲ با همت خیر نیک اندیش آغاز شد و متاسفانه

با توجه به شرایط سخت اقتصادی و برخی مشکلات مدتی متوقف شد تا اینکه ۳۰ درصد دیگر از روند ساخت با همت دیگر خیر منطقه آقای کربلایی احسان نیک‌نژاد و مشارکت اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان تکمیل و به مرحله بهره برداری رسید.

آیت دیوسالار افزود: این مدرسه در زمینی به مساحت ۸۵۰ متر مربع با بنای ۳۷۰ متر با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در روستای سرکاج از توابع بخش مرکزی احداث و بهره برداری شد.

رییس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان نور تصریح کرد: اگرچه امسال با شرایط کرونایی آموزش بصورت غیرحضوری و مجازی برگزار می شود اما با بازگشایی مجدد مدارس با چالشی مثل تراکم بالای دانش آموزی و بعضا ۴۰ نفره در مدارس شهری و تراکم پایین در مدارس روستایی هستیم که روند آموزش را نامتوازن می کند.

دیوسالار در پایان گفت: مدرسه زیبا و نوساز روستای سرکاج که در مقطع ابتدایی اول و دوم فعال است می‌تواند میزبان خوبی برای دانش آموزان بااستعداد منطقه باشد تا علاوه بر کاهش تعداد دانش‌آموزان در مدارس شهری سبب کاهش هزینه و مشکلات خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *