زمان برای تصمیم گیری بایدن درباره برجام نامحدود نیست

تاریخ انتشار : 26 بهمن , 1399

خبرگزاری فرانسه طی گزارشی از واشنگتن با اشاره به اینکه دولت بایدن از بازگشت به برجام حرف زده، آورده است که زمان دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک نامحدود نیست.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به تاریخ ۲۱ فوریه (سوم اسفند ۱۳۹۹) نوشته است که بر اساس مصوبه مجلس ایران، اگر آمریکا تحریم‌ها را لغو نکند فعالیت بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران محدود خواهد شد.

«کلسی داونپورت» از «موسسه کنترل تسلیحات» در واشنگتن، گفته که ایران می‌تواند به سرعت اکثر مراحل مانند غنی سازی اورانیوم را لغو کند و به عقب بازگرداند اما اقداماتی که قرار است اتخاذ شود، «خطر قابل جدی‌تری دارند و معکوس کردن آنها دشوارتر است.»

خبرگزاری فرانسه در ادامه به نقل از یک دیپلمات سابق اتحادیه اروپا آورده است: با نزدیک شدن به ۲۱ فوریه این ضروری است که دیپلماسی از سر گرفته شود.

این دیپلمات که هویت آن مشخص نشده تاکید کرده است: «۱۰ روز آینده مهم خواهد بود تا بدانیم چه اتفاقی رخ می دهد و تا چه حدی در متقاعد کردن ایران برای عقب نشینی موفقیت آمیز خواهد بود.»

یک دیپلمات اروپایی دیگر به خبرگزاری فرانسه گفته است: کل مسئله این است که اطمینان حاصل شود در این تاریخ (۲۱ فوریه) محدودیت دسترسی بازرسان آژانس اعمال نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *