رییس شورای اسلامی روستای تیرکده سفلی: پارک و بوستان کودک روستای تیرکده سفلی با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود/آمادگی راه اندازی بازارچه و مهدکودک روستایی را داریم

تاریخ انتشار : 26 بهمن , 1399

آیین کلنگ زنی پروژه ساخت پارک و بوستان کودک روستای تیرکده سفلی بخش مرکزی شهرستان نور با حضور ولی اله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد، شادمان فرماندارشهرستان نور، درخشنده معاون عمرانی فرماندار، ذوالفقاری بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی و دهیار و جمعی از اهالی روستای تیرکده سفلی و اصحاب رسانه برگزار شد.
قاصدک؛ رییس شورای اسلامی روستای تیرکده سفلی در این آیین ضمن خیرمقدم به مدعوین و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر گفت: تمام همت اعضای شورا و دهیار بر انجام کارهای زیربنایی و ماندگار است و با توجه به مشاعات، تنها روستایی هستیم که زمین برای ورزش، کتابخانه، پارک و … داریم. پروژه اجرای پارک و بوستان این روستا نیز در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع در جوار دفتر شورا و دهیاری با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.
کامران شریفی افزود: تاکنون سه کیلومتر نهال کاری و لایروبی انهار سطح روستا را انجام دادیم و با توجه به در اختیار داشتن زمین مناسب آمادگی داریم تا بازارچه روستایی را برای عرضه محصولات تولیدی خانوارهای این روستا و روستاهای هم‌جوار احداث و راه اندازی کنیم که به اقتصاد روستا و خانوارهای روستایی منطقه کمک بسزایی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه متقاضی ساخت مهد کودک روستایی نیز هستیم و این آمادگی برای اعضای شورا و اهالی وجود دارد، خاطر نشان کرد: تقاضا داریم آموزش و پرورش زمین بلا استفاده‌ای را که در اختیار دارد به صورت اجاره‌ای در اختیار شورا قرار دهد تا به منظور ایجاد مهد کودک روستایی استفاده کنیم.
این مسئول از دیگر اقدامات شش هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت، اجرای فیبر نوری، نصب دوربین مداربسته در سطح روستا اعم از ورودی، خروجی، خیابان ها و کوچه ها، احداث یک کیلومتر کانال بتونی به منظور دفع آبهای سطحی و پیگیری تکمیل مدرسه کاملا هوشمند که می تواند از مدارس نمونه شهرستان باشد ذکر کرد.
شریفی با اشاره به جمعیت ۵۰۰ نفری ثابت و یکهزار و ۵۰۰ نفری در ایام تعطیلات، گفت: در زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و همچنین رفع مشکل زباله با مشکلاتی مواجه هستیم که نیاز به ورود دولت و حمایت نماینده هستیم.
شهریار ذوالفقاری بخشدار مرکزی نیز در این آئین از زیرسازی و آغاز عملیات اجرایی آسفالت و احداث سه دهنه پل در این روستا خبر داد و گفت: پروژه تبدیل سیم به کابل در تیرکده سفلی اجرا شده است.
لازم به ذکر است آقایان کامران شریفی، سیروس بالی، علی عمران رستمی اعضای شورا و آرش جلاب به عنوان دهیار با همدلی و همراهی خدمات قابل توجه ای ارائه کردند که از جمله آن احداث ساختمان دهیاری شیک و نمونه که در سطح استان نمونه و زبانزد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *