مهندس تونی شهردار ایزدشهر: در دل ایزدشهر غوغایی برپاست/ طی سالهای آینده ایزدشهر منحصربه فردترین شهر ایران خواهد شد

تاریخ انتشار : 1 اسفند , 1399

به گزارش قاصدک؛ شهردار ایزدشهر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه که با حضور اعضای شورای شهر و کارکنان دوایر مختلف شهرداری در مجتمع تفریخی اقامتی بانک شهر ایزدشهر برگزار شد گفت: در ایام الله دهه مبارک فجر هستیم، گرامی میداریم یاد و خاطره شهدا، امام شهدا، سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و شهدای ایزدشهر را،همچنین آرزوی صحت و سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام عظمای ولایت داریم.

مهندس تونی در ادامه گفت: خداوند را شاکریم که بعد از سه سال و چندماهی که در خدمت مردم شریف ایزدشهر هستیم در جلسات مختلف استانی و شهرستانی از موفقیت اعضای شورا، شهرداری و همدلی بین آنها صحبت می شود. من فکر میکنم این شورا این موفقیت را بدون برنامه بدست نیاورده است شما اگر گریزی بزنید به بعد از انتخابات دوره پنجم و انتخاب این عزیزان دیدید با چه اتحاد و همدلی در همان ساعات اولیه اولین روز شروع کارشان در نهایت وفاق و همدلی قبل از اینکه هیچ یک از شوراها در کشور سرپرست و هیئت رییسه خودشان را انتخاب کنند تا قبل از ساعت ۹ سرپرست و هیئت رییسه را انتخاب کردند و شهردار  را هم در نهایت آرامش و وفاق انتخاب کردند.

شهردار ایزدشهر اظهار داشت: در همان روزهای اولیه حضورم که تازه به عنوان منتخب شورا بودم و هنوز ابلاغ رسمی را از استانداری دریافت نکرده بودم با همراهی اعضای شورای شهر چندین مرتبه به تهران و سازمان همیاری ها رفتیم، در همان روزها کارشناس وزارت راه و شهرسازی از تهران آمد و یک بازدید میدانی از کل شهر انجام داد و سعی کردیم با برنامه ریزی در کنار دوستی با همکاران خوبم در ایزدشهر و همراهی بسیار خوب اقشار مختلف مردم شریف ایزدشهر اعم از خانواده های محترم شهدا، ایثارگران، فرهیختگان، فرهنگیان خدمت کنیم. خبرنگاران شهرستان نور در مقایسه با خبرنگاران شهرهای دیگر، یکی از بهترین و سالم ترین و صادق ترین خبرنگاران هستند، قلم شما در مسیر درست و بدون هرگونه حب و بغض شخصی است و جا دارد از زحمات شما خبرنگاران هم قدردانی کنم.

تونی با اشاره به به بررسی ظرفیت ها گفت: از زمان حضور خود در شهرداری و شورای اسلامی دوره پنجم سعی کردیم خیلی حرف نزنیم و به امورات کاری برسیم، ابتدا در حوزه های مختلف برنامه ریزی کنیم برنامه ریزی در واحد اداری، بررسی مشکلات خود شهرداری درحوزه هایی کمبودها، و از مشورت همکاران در خوزه های مختلف استفاده کردیم. نقاط ضعف و قوت شهر را بصورت کارشناسی بررسی کردیم سعی کردیم از تهدیدها برای فرصت بسازیم و مشکلات را برطرف کنیم و امروز با افتخار این را عرض میکنیم.

شهردار ایزدشهر افزود: یکی از موفق ترین شهرداری در حوزه دریافت تسهیلات بودیم ما همان ماه اول یا دوم تسهیلات مالی خوبی از شهداری ها گرفتیم اما نمی توانستیم رسانه ای کنیم، در همین شرایط مالی که تسهیلات به شهرداری ها کمتر شده ما حتی نسبت به ادوار گذشته تسهیلات بیشتری دریافت کردیم البته مسئولین استانی و شهرستانی از جمله دکتر اسماعیلی نماینده قبلی، مهندس فرزانه نماینده فعلی، دکتر شادمان فرماندار محترم همراهی خوبی با ما داشتند و اگر این مسیرها را رسانه ای میکردیم مطمئنا به مشکل بر می خوردیم، آخرین اقدامی که کردیم با همکاری مهندس فرزانه نماینده محترم ظرف دو روز یک خودروی ایسوزوی برای شهرداری گرفتیم.

شهردار ایزدشهر افزود: ما در مقطعی با دعوت از مدیرکل امور شهری، بسیاری از طرح ها و مطالعات خود در حوزه دریا، جنگل و رودخانه را برای ایشان توضیح دادیم اما این مطالعات را هیچ وقت رسانه ای نکردیم تا اینکه با دستان پربرکت استان مازندران طرح اجرایی در بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه  را افتتاح نمودیم. ایزدشهر در سکوت نیست در دل ایزدشهر غوغایی برپاست دوست داشتم. نقطه ای در شهر قدم نمیگذاریم مگر آنجا اثری گذاشته باشیم یعنی شما هر جایی از شهر می بینید یک اثر و کار مثبت می بینید. ابتدای ورودمان گفتیم از ظرفیت های شهری استفاده کنیم جدای از اینکه برای پروژه های بزرگ از پیمانکاران بزرگ استفاده می کنیم برای پروژه های خرد از ظرفیت های شهری استفاده کردیم.منافع شهر ایزدشهر باید به مردمش برگردد.

اسحق تونی با اشاره به مشکلات شهرداری گفت: شهرداری ایزدشهر را در شرایطی تحویل گرفتیم که شهرداری ۱۵ میلیارد بدهی داشت و طرح تفصیلی شهر تمام شده بود و بر اساس آن تا ۱۸ ماه شهردای حق ندارد تغییری بدهد و از کمیسیون ماده ۵ نمی تواند درآمد کسب کند. اما به هیچ عنوان گله نکردیم چون با علم به مشکلات مسئولیت قبول کردیم. تلاش کردیم برنامه ریزی کردیم امروز به این نقطه رسیدیم و مشکلات را درون مجموعه خودمان حل کردیم.در همین مجتمع بانک شهر کمک کردیم ۸۰۰ تخت اقامتی در این مجتمع فراهم شود. با دستاران همکاران شهرداری و شورای شهر بسیاری از مشکلات را حل کردیم. امیدوارم با همین روندی که پیش می رویم نه در حرف بلکه در عمل طی سالهای آینده ایزدشهر منحصربه فردترین شهر ایران خواهد شد این را به جرات می گویم یکی از شهرهای خاص جمهوری اسلامی ایزدشهر خواهد بود.

سرمایه گذاری ما مطمئنم به نتیجه میرسد در آن افق های مختلفی دیده شده در حوزه های مختلف. درست است که زمین ورزشی ندارم ولی چمن مصنوعی ایجاد کردیم و دو مجموعه ورزشی هم درست کردیم . سالن کشتی را تجهیز و آماده سازی کردیم.

تونی ادامه داد: اگر کرونا از بین برود با حضور آقای صنعتی سرمایه گذار محترم و عضو تیم ملی بوکس، اولین تیم بوکس ایزدشهر به نمایندگی از شهرستان در مسابقات شرکت می کند.

تونی به برخی اقدامات عمرانی انجام شده در شهر ایزدشهر اشاره کرد و افزود: با باز کردن آبراه‌ها از سیل سال ۹۸ پیشگیری شد و با بیش از یکهزار و ۲۰۰ متر دیواره سازی رودخانه‌های سطح شهر، پنج متر حریم رودخانه که در بیشتر مناطق تجاوز شده بود نیز آزاد شد.

شهردار ایزدشهر رفع نقص روشنایی معابر، آسفالت معابر و کوچه‌ها، نصب وسایل بازی، احداث نهر و کانال دفع آب‌های سطحی، اجرا و نور پردازی پیاده رو، احیای نهرهای قدیمی که بعضا هم تمک شده بود، احیای زمین فوتبال در منطقه امیرآباد، احداث کانال و کانیو و طراحی میدان در منطقه امیرآباد(ورودی شهر ایزدشهر) ترمیم پل نوری و …از دیگر اقدامات عمرانی عنوان کرد.

این مسوول با اشاره به آمادگی برای جمع‌آوری و جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه‌ها، افزود: در خیابان ۲۰ متری به طول چهار و نیم کیلومتر تنها توافق شفاهی وجود داشت که قطعا در حین کار شهرداری را با مشکل مواجه می‌کرد با پیگیری انجام شده با همه اهالی توافق کردیم و فقط ۵۰۰ متر باقیمانده که در حال توافق هستیم.

تونی ادامه داد: در نبش گلسار ۳ نیز سه هزار مترمربع زمین برای ایجاد پارک تملک کردیم که درآینده نزدیک بهره برداری می‌شود.

شهردار ایزدشهر در باره قاچاق چوب از پارک جنگلی هم گفت: به صفر رساندن تخلف قطعا امکان ندارد اما حفاظت جنگل را بعهده گرفتیم  و این کار باعث کاهش ۹۰ درصدی قاچاق چوب‌آلات جنگلی شد، البته قاچاق فعلی در منطقه ایزدشهر نیست بلکه در ضلع غربی رودخانه هاشم‌رود در منطقه رستمرود انجام می‌شود، برای این موارد هم تا کنون ۱۵۰ مورد پرونده به منابع طبیعی جهت رسیدگی ارسال شد.

این مسوول با توجه به ادعای اوقافی بودن و  در صدور سند، اظهار کرد: در ضلع شمالی شهر مشکلی وجود ندارد اما در ضلع جنوبی برای بخشی سند صادر و بخشی مورد اختلافی بین ما و اوقاف است که در جلسه مشترکی که با حضور دادستان، شورا، نمایندگانی از اهالی و اوقاف برگزار شد مقرر شد محدوده مورد اختلاف توسط کارشناسان دادگستری شناسایی و تصمیم‌گیری شود.

تونی در باره جاده چهارو نیم کیلومتری ساحلی، گفت: مسیرهایی نیاز به تغییرات دارد و مناطقی نیازمند همکاری شهروندان است اما در حال حاضر فاز به فاز با توافقات صورت گرفته در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *