پروژه آسفالت و جاده بین مزارع روستای تاشکوه علیا با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان افتتاح شد

تاریخ انتشار : 3 اسفند , 1399

در ایام چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور مسئولان پروژه آسفالت کوچه ها و جاده بین مزارع روستای تاشکوه علیا افتتاح شد.

قاصدک؛ با حضور ولی اله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، علی شادمان فرماندارشهرستان نور، درخشنده معاون عمرانی فرماندار، ذوالفقاری بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای تاشکوه علیا، اصحاب رسانه و تعدادی از اهالی، آسفالت کوچه ها و جاده بین مزارع روستای تاشکوه علیا به بهره برداری رسید.

علی شادمان فرماندار شهرستان نور در این مراسم گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی تکیه بر خرد جمعی و استفاده از ظرفیت های منطقه ای است، بسیار خوشحالم از اینکه اعضای شورای این روستا فعال هستند و می‌توانند علاوه بر فواید افتتاح این پروژه از آببندان به منظور گردشگری و درآمدزایی پایدار برای روستا و منطقه استفاده کنند.

رئیس شورای اسلامی روستای تاشکوه علیا در این مراسم تصریح کرد: این مسیر به آب بندان و مزارع کشاورزی منطقه منتهی می‌شود که برای تسهیل دسترسی کشاورزان به زمین‌هایشان یک و نیم کیلومتر جاده بین مزارع نیز با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان احداث و شن ریزی شد.

زعفر سالاریان افزود: ۷۵۰ متر از راه روستایی دسترسی به اراضی کشاورزی مردم منطقه با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان از محل درآمدهای دهیاری و اهالی آسفالت شد.

سالاریان در ادامه گفت: یکی از محاسن این جاده با ۵۰۰ متر طول در ادامه مسیر، اتصال به کمربندی است که از چند منظر از جمله افزایش ارزش منطقه‌ای و ارزش افزوده قابل توجه است.

وی خاطر نشان کرد: تا قبل از این طرح عمرانی یعنی در سالیان گذشته کشاورزان سه روستای منطقه ( تاشکوه علیا، تاشکوه وسطی و تاشکوه علیا) برای رفتن به مزارع کشاورزی خود به ناچار می‌بایست با طی یک مسافت طولانی از روستای کاسگر محله با دور زدن از چند محل به زمین کشاورزی خود بروند و قطعا همین مشکل در پایان کار روزانه هم وجود داشت.

گفتنی است آقایان زعفر سالاریان، رئیس شورا، صابر سالاریان، یوسف سالاریان از اعضای شورای اسلامی و مطلب سالار به عنوان دهیار مشغول خدمت‌رسانی به مردم این روستا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *