آسفالت روستای هردورود با اعتبار ۲۷۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار : 3 اسفند , 1399

با حضور مسئولان شهرستانی و محلی، پروژه آسفالت روستای هردورود مورد بهره برداری قرار گرفت.

قاصدک؛ با حضور فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، شادمان فرماندارشهرستان نور، درخشنده معاون عمرانی فرماندار، ذوالفقاری بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای  هردورود، اصحاب رسانه و تعدادی از اهالی، پروژه آسفالت راه روستایی هردورود با ۵۳۰ متر طول با مساحت ۲۵۹۱ متر مربع افتتاح شد.

شهریار ذوالفقاری بخشدار مرکزی شهرستان نور دراین آئین اظهار کرد: طول مسیرراه اصلی محدوده قانونی روستا به طول ۵۰۰ متر است که با همراهی و مساعدت اعضای شورا و پیگیری دوساله دهیار بالاخره به نتیجه رسید، از این بابت از همه کسانی که سبب شدن تا مطالبات مردم پاسخ داده شود سپاسگزارم.

دهیار روستای هردرود در این مراسم اظهارکرد: این پروژه با اعتبار ۲۷۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری و مشارکت ۲۰ درصدی اعتبارات استانی تکمیل و بهره‌برداری شد.

وی افزود: روستای هردرود ۹۵ خانوار و ۳۱۳ نفر جمعیت دارد که با کمبود آب آشامیدنی به ویژه در فصل گرم سال مواجه است.

حمید عزیزیان علت کمبود آب شرب را زیرساختی عنوان و تصریح کرد: لوله کشی آب شرب مربوط به حدود ۳۰ سال قبل و زمانی است که این روستا تنها ۴۰ خانوار جمعیت داشت و اکنون که تعداد خانوار به بیش از ۲ برابر یعنی ۹۵ خانوار رسیده همچنان همان لوله و انشعابات است که پاسخگوی افزایش مصرف نیست.

این مسئول از دیگر مشکلات و کمبودهای روستا را نداشتن زمین ورزشی ذکر کرد و با درخواست از منابع طبیعی برای تامین زمین، خاطر نشان کرد: برای احداث دفتر دهیاری و نیز احداث و تجهیز پارک زمین مورد نیاز در اختیار داریم اما با توجه به کمبود درآمد دهیاری نیازمند توجه و حمایت منابع استانی و کمیته برنامه‌ریزی هستیم.

دهیار روستای هردرود با اشاره به لزوم زیباسازی و مبلمان روستا، اظهار کرد: متاسفانه در ورودی روستا از مسیر روستای کاردگرکلا با آرامستان محل مواجه و ورودی روستا از بین آرامستان عبور می‌کند که منظره و خاطره ورود خوب و خوشی را به ویژه برای گردشگران ندارد لذا تصمیم به جابجایی و انتقال مسیر ورودی گرفتیم که نیازمند همکاری منابع طبیعی، امور آب و حمایت مسوولان شهرستانی و استانی هستیم.

لازم به ذکر است آقایان بهروز رستمی به عنوان رئیس شورا و علی رحمتی و عارف زارع اعضای شورا با همدلی، همراهی و حمایت دهیار فعال این روستا در عمران و آبادانی روستای هردرود تلاش نموده و برای رفاه مردم روستا دغدغه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *