رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نور: سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در مازندران کافی نیست

تاریخ انتشار : 7 اسفند , 1399

احمد مقصودی که به عنوان نماینده منتخب ادارات استان مازندران در نشست صمیمی و زنده تصویری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور یافت گفت: ناکافی بودن سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در مازندران از مشکلات ادارات سطح استان مازندران است و توجه بیشتری را می طلبد.

قاصدک؛ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نور در این نشست اظهار کرد: مازندران با ۳ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۵۸۲ نفر جمعیت دارای ۱۴ هزار تعاونی، ۳۰ اتحادیه و ۷۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی است. مازندران بیش از ۶۵۰ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۱۸۲ هزار نفر مستمری بگیرتامین اجتماعی و ۷۶ هزار نفر حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری دارد.

احمد مقصودی افزود: مازندران نه یک استان بلکه مجموعه‌ای به هم پیوسته از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی، تولیدی، فرهنگی و سرمایه انسانی است که می‌تواند در سایه توجه همه جانبه ضمن شکوفایی کامل با همه مزیت‌ها و فرصت‌های خود نقطه اتکایی برای اقتصاد ملی تبدیل شود.

مقصودی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه پشتیبانی بازنگری و اصلاح چارت سازمانی با توجه به گذشت بیش از یکدهه‌، لازم و ضروری است. ابلاغیه ۱۷ اردیبهشت سال جاری وزارت کشور درباره تعیین نقاط مرزی هنوز اعمال نشده است. به جز حقوق و سرانه وزارت کار ریالی به همکاران پرداخت نشده، که توجه ویژه ای را می طلبد.

وی با اشاره به استقرار ۱۹ اداره و ۳ نمایندگی در استان مازندران، افزود: ۶ ساختمان اداری در استان استیجاری است و نیازمند توجه ویژه برای ساخت یا خرید ساختمان تملیکی است.

نماینده منتخب استان در نشست صمیمی تصویری با وزیر کار، از راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار و بیمه بیکاری در سال جهش تولید از وزیر و مجموعه وزارتخانه، قدردانی و اظهار کرد: تقارن راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار با شیوع بیماری کرونا و نیز سامانه بیمه بیکاری اهمیت نیاز آن را دو چندان کرده است لذا جا دارد از این اتفاق نهایت تشکر و قدردانی خود را اعلام کنم.

وی افزود: در بیشتر رسته‌های شغلی به خصوص حوزه اجتماعی و فرهنگی در نمایندگی‌ها پست سازمانی نداریم و نبود پست سازمانی علاوه بر ایجاد مشکلات همکاران در نمایندگی‌ها موجب نگرانی آنان شده است.

مقصودی عدم تخصیص اعتبار برای برگزاری دوره‌های آموزشی در موضوع آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌های فرهنگی در حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و ناکافی بودن سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در مازندران از مشکلات ادارات سطح استان مازندران نام برد و خواستار توجه وزارتخانه متبوع شد.

این مسئول اجرای سیاست‌های فعال بازار کار اعم از یارانه حقوق و دستمزد، مشوق بیمه‌ای، کارورزی و … از طریق کاریابی‌ها به منظور تقویت این مراکز را از نکات بسیار خوب و ستودنی در ایام  کرونایی در حوزه اشتغال ذکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *